Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 kwietnia 2024 imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ewelina Biernacka brązową medalistką

Łukasz Ciężki
sobota, 31 maja 2014 07:00

Zawodnicy na podiumW dniach 24-25 maja w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do, w których prawo startu wywalczyły również osoby z Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do.
W walkach +65 kg w bardzo ładnym stylu zaprezentowała się Ewelina Biernacka, która ostatecznie zajęła III miejsce zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów! Kolejną osobą mającą możliwość startu w zawodach był Eryk Niewęgłowski, który po bardzo emocjonujących i dynamicznych pojedynkach wywalczył ostatecznie 5 miejsce w Polsce w walkach do 62 kg.

Radzyńscy zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych podczas Mistrzostw Młodzików, Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów zdobyli łącznie 50 punktów w ministerialnym rankingu klubów, gmin i powiatów. Już niebawem najstarsi zawodnicy z RSCT, będą mieli okazje powalczyć o kolejne medale dla Radzynia, podczas XXVII Mistrzostw Polski Seniorów odbywających się w czerwcu w Częstochowie.
Udział w zawodach oraz cały cykl przygotowawczo-szkoleniowy w nowym sezonie startowym jest możliwy dzięki nawiązaniu współpracy, a także wsparciu finansowemu przez: Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim, Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim, Firmę Olimp Laboratories, która zaopatrzy zawodników w niezbędną suplementację w trakcie sezonu startowego, Lubelską Unię Sportu, Firmę TOP TEN sport, Centrum Urody pani Katarzyny Zielińskiej zapewniającą odnowę biologiczną, Firmę Vobos pana Pawła Olejniczaka, Drukarnię AWA-Druk, Firmę pani Wioletty Wysokińskiej Economic Consultant, Firmę pana Radosława Domańskiego Farbex oraz Firmę pana Jacka Warownego AGRO-TECH.