Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

RSC Taekwon-do na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych

Michał Maliszewski
piątek, 23 maja 2014 06:00

Zawodnicy z Radzynia na podium16 i 18 maja w Nowej Rudzie Słupiec odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF.
W zawodach wzięło udział 238 zawodników z 44 klubów z całej Polski. Radzyń reprezentowała czteroosobowa drużyna wraz z trenerem Łukaszem Ciężkim. Dla większości zawodników był to pierwszy tak poważny udział w zawodach. Radzyniacy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a w decydujących pojedynkach o medale zabrakło szczęścia i doświadczenia. W licznie obsadzonych konkurencjach walk, wystartowała trójka wojowników z Radzynia, Patrycja Chud – 50 kg, Sylwester Dominik – 46 kg oraz Kamil Chud – 52 kg, którzy jednakowo wywalczyli 7 miejsca w Polsce w swoich kategoriach wagowych. Oprócz wymienionych zawodników w konkurencji technik specjalnych rywalizował również Jakub Bilski, który uplasował się na 9 miejscu w Polsce. Radzyniacy zdobyli dużo doświadczenia, które na pewno niebawem zaowocuje. Wywalczyli 11 punktów zaliczanych do Ministralnego Systemu Sportu Młodzieży.

Już w przyszłym tygodniu ich starsi koledzy będą mogli powalczyć o najwyższe trofea oraz punkty w systemie, podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w Bystrzycy Kłodzkiej.
Udział we współzawodnictwie sportowym jak i wysokie funkcjonowanie klubu jest możliwe dzięki współpracy oraz wsparciu finansowemu ze strony Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim, Urzędowi Miasta w Radzyniu Podlaskim, Bankowi Spółdzielczemu w Radzyniu Podlaskim, Firmie Olimp Laboratories, Lubelskiej Uni Sportu, Firmie TOP TEN sport, Centrum Urody pani Katarzyny Zielińskiej, Firmie Vobos pana Pawła Olejniczaka, Drukarni AWA-Druk, Firmie pani Wioletty Wysokińskiej Economic Consultant, Firmie pana Radosława Domańskiego Farbex oraz Firmie pana Jacka Warownego AGRO-TECH.

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.