Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 kwietnia 2024 imieniny: Marka, Jarosława

Złoto dla Katarzyny Ciężkiej, brąz dla Eryka Niewęgłowskiego

Michał Maliszewski
środa, 02 kwietnia 2014 07:00

Nasi reprezentanci Zawodnicy RSC Taekwon-do w miniony weekend 28-30.03 wzięli udział w Grand Prix Polski w Taekwon-do.

Były to kolejne zawody, dzięki którym mogli rywalizować z najlepszymi w Polsce. Zawody odbyły się w Rybniku, do którego przybyło 281 uczestników.

Radzyński klub reprezentowała trójka podopiecznych Łukasz Ciężkiego. Możliwość startu w wyżej wymienionych zawodach mieli jedynie zawodnicy z odpowiednim stopniem wyszkolenia i zaawansowania w taekwon-do.

Najbardziej doświadczona zawodniczka radzyńskiego klubu Katarzyna Ciężka wywalczyła złoty medal w walkach do 62 kg wśród seniorek. W drodze po najwyższe miejsce na podium pokonała między innymi aktualną Wicemistrzynię Świata Ilonę Omiecińską. Katarzyna zajęła również 5 miejsca w układach I dan oraz technikach specjalnych. Kolejną osobą, która zdobyła medal dla Radzynia podczas tych zawodów to Eryk Niewęgłowski, startując w dwóch kategoriach wiekowych, wywalczył brązowy medal w walkach do 62 kg wśród juniorów ulegając jedynie zwycięscy danej kategorii oraz zajął 9 miejsce w walkach do 63 kg wśród seniorów oraz 33 miejsce w układach stopni uczniowskich. Ostatnią reprezentantką Radzynia, podczas tych zawodów dzielnie rywalizująca wśród juniorek, jeszcze jako juniorka młodsza była Patrycja Chud, która zajęła 7 miejsce w walkach do 50 kg oraz 17 w układach stopni uczniowskich.

Dzięki wsparciu finansowemu oraz współpracy klubu ze: Starostwem Powiatowym w Radzyniu Podlaskim, Urządem Miasta w Radzyniu Podlaskim, Bankiem Spółdzielczym w Radzyniu Podlaskim, Firmę Olimp Laboratories, Lubelską Unią Sportu, Firmą TOP TEN sport, Centrum Urody pani Katarzyny Zielińskiej, Firmą Vobos pana Pawła Olejniczaka, Drukarnią AWA-Druk, Firmą pani Wioletty Wysokińskiej Economic Consultant, Firmą pana Radosława Domańskiego Farbex oraz Firmą pana Jacka Warownego AGRO-TECH, udział w zawodach oraz szkolenie zawodników odbywa się na coraz wyższym poziomie.

140402-taemedale-01140402-taemedale-02140402-taemedale-03140402-taemedale-04140402-taemedale-05140402-taemedale-06140402-taemedale-07140402-taemedale-08140402-taemedale-09140402-taemedale-10140402-taemedale-11140402-taemedale-12

ubranka dla dziewczynki 9-10 lat