Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

Dzień trzynasty

Zbigniew Smółko   
wtorek, 24 czerwca 2014 00:59

Dariusz MagierKto wyjdzie z grupy C, niespecjalnie mnie obchodzi.

Żadna z drużyn nie zdołała wywołać we mnie specjalnych emocji. Za to z największą ciekawością będę patrzył na mecz Włochów z Urugwajem. Przegrywający odpada! Bardzo ciekaw jestem również, czy z tonu spuści Kostaryka. Anglicy, mimo że już wyeliminowani, na pewno będą chcieli wrócić do domu z nie całkiem zszarganą opinią…

Dzisiaj w loży ekspertów dwóch przedstawicieli Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

Prezes Józef Korulczyk, prywatnie człek najłagodniejszy, w życiu publicznym ma opinię najbardziej zaciekłego wojownika prawicy. Niektórzy rachowali, że być może po wyborze na wiceprzewodniczącego Rady Powiatu spokornieje, ale chyba nic z tego… Często rad wspomina własne przewagi piłkarskie, ale w tenisa stołowego ciągle gładko ogrywa czterdziestoletnich smarkaczy.

Doktor habilitowany Dariusz Magier, szef radzyńskiego archiwum, wykładowca akademicki, twórca, autor, redaktor i wydawca licznych periodyków i ksiąg uczonych oraz udatny – choć na mój gust zbyt rzadko praktykujący - felietonista. Wprawdzie nie zasłynął nigdy jako sportowiec, ale z wydarzeniami piłkarskimi zawsze jest na bieżąco. Dzisiaj dodatkowo Dariusz postanowił pobić rekord zwięzłości wypowiedzi. Wielka to zaleta u humanisty.

Typujemy

Dariusz MagierDariusz Magier:

Japonia - Kolumbia 1:3

Grecja - Wybrzeże Kości Słoniowej 0:1

Włochy - Urugwaj 1:2

Kostaryka - Anglia 1:1

 

 

 

Józef KorulczykJózef Korulczyk

Japonia - Kolumbia 0:2   Kolumbia mimo braku najlepszego napastnika jest na fali i gra bardzo skutecznie. Powinna podtrzymać swoją dobrą passę. Japonia zawodzi. Ma problem ze zdobywaniem bramek.

Grecja - Wybrzeże Kości Słoniowej 1:2  Mam słabość do tej drużyny z Afryki. Gra widowiskowo, ale pechowo. Czas na jej awans i wyjście z grupy. Grecja zawodzi nawet w defensywie, co było dotychczas jej silną stroną.

Włochy - Urugwaj 1:1  Ciężki bój obu drużyn o awans. Urugwaj ma zaawansowany wiekowo zespół i może mieć problemy z przygotowaniem fizycznym. Włochom do awansu wystarczy remis i go osiągną.

Kostaryka - Anglia 1:2  Anglicy zrobią wszystko, by zatrzeć złe wrażenie z Mundialu i postarają się wygrać. W drużynie Kostaryki po największym sukcesie w dziejach nastąpi rozprężenie, tym bardziej, że porażka wobec zapewnionego awansu nie ma znaczenia.

Pogadajmy o piłce

Czy zdarza Ci się Ci mieszać poglądy polityczne z sympatiami piłkarskimi?

Dariusz: Zawsze

Józef: W meczach kibicuję drużynom słabszym. Czy jakąś drużynę lubię czy nie, decyduje styl gry, a nie sympatie polityczne. Nie lubię futbolu siłowego.

Poza reprezentacją Polski jakiej innej reprezentacji narodowej kibicujecie na Mundialach i Euro?

Dariusz: Reprezentacjom z krajów chrześcijańskich

Józef: Kiedyś kibicowałem Argentynie. Jak grałem w grę komputerową "FIFA", to Argentyna była moją drużyną. Obecnie bardziej podoba mi się gra Chile czy Kolumbii. Z Afryki podoba mi się gra Wybrzeża Kości Słoniowej, a z drużyn europejskich - Holandii.

Wszyscy już zagrali po dwa razy, coś już więc wiemy. Spróbujecie wytypować pierwszą czwórkę?

Dariusz: 1/Francja 2/Niemcy 3/Chile 4/Holandia

Józef: Czwórka mundialu: Brazylia, Francja, Argentyna, Holandia.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Dzień trzynastyBobek 2014-06-24 23:22
Panie Zbigniewie, to zdjęcie Pana Dariusza to jakaś zemsta?
 
 
#2 NoAdmin iledzisiaj.pl 2014-06-25 01:10
I bez pisania od razu widać, że pendrajwa od Media Systemu dostanie jedrzejo14. Gratulacje!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Opony Hankook 225x40x18
niedziela, 07 kwietnia 2024
noimage
Usługi hydrauliczno-gazowe
środa, 17 kwietnia 2024
noimage
Kupię ziemie orną w Radzyniu Podl
piątek, 12 kwietnia 2024