Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Półfinał: Holandia - Urugwaj

Zbigniew Smółko   
wtorek, 06 lipca 2010 00:00

Krzysztof Stężała…Trzyma w oczach i więzi, a gdy kula spada,
Jak pająk się nad dziuplą bramki rozczapierza,
Jak krzak wystrzela w niebo, człowiek-barykada …

                                             K. Wierzyński

Wierzyński pisał o Ricardo Zamorze, legendarnym hiszpańskim bramkarzu. Zawsze mnie kusiło, żeby zastrzec przed Czytelnikami, że jaka Barcelona taki Zamora i relację z meczu Orląt rozpocząć od wyżej zapodanego cytatu. A okazji było co niemiara, bo szczególnie w ostatnich trzech rundach Krzysztof Stężała nierzadko dokonywał cudów w radzyńskiej bramce. Frustracja napastników dorównywała nierzadko frustracji kibiców, a Krzysiek był chyba najjaśniejszym punktem Orlęciaków. Ostatnio poszła w miasto fama, że „Diablo” podpisał kontrakt z Podlasiem Biała Podlaska, ale to taka sama prawda, jak to, że wczoraj, rozdając autografy, Iniesta jednemu z kibiców podpisał umowę z Jagiellonią Białystok. Obstawiania Krzysztof się nie boi, ale co to byłby za bramkarz, jakby się bał…

Kto przegra z Niemcami?

Jeśli chodzi o spotkanie Urugwaju z Holandią, Latynosom będzie w tym meczu naprawdę ciężko, ponieważ nie zagra niezwykle przydatny Suarez. Wygląda na to, że Forlan będzie musiał wykonać ogromną pracę z przodu. Obawiam się jednak, że żadne starania nie wystarczą na silnych Holendrów, którzy wygrają ten mecz 3:1.

Na zwycięzcę całego turnieju typuję natomiast Niemców. Oglądałem ich pierwszy mecz z Australią i naprawdę zagrali super. Potem nie mogłem oglądać spotkań z Serbią i Ghaną, ale to, co widziałem w spotkaniach z Anglią i Argentyną mi wystarczy. Grają świetnie, prezentują najlepszy futbol na tych mistrzostwach. Najbardziej zadziwiające jest przy tym to, ilu mają zawodników młodych, wcześniej niemal nieznanych. O Thomasie Müllerze wiele osób nie słyszało, a co dopiero o takim Mesucie Özilu…

Krzysztof Stężała

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Volkswagen Polo jak nowy niski przebieg
Volkswagen Polo jak nowy niski przebieg
niedziela, 14 kwietnia 2024
Opony letnie 185/60/r15
Opony letnie 185/60/r15
piątek, 12 kwietnia 2024
noimage
Oddam łąkę w bezpłatne użytkowanie.
poniedziałek, 15 kwietnia 2024