Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Liga typerów - dzień dziewiętnasty

Zbigniew Smółko   
poniedziałek, 28 czerwca 2010 23:00

Jacek MusiatowiczNastolatki już piszczą, żonatym facetom zaczynają trząść się ręce, krytycy muzyczni i załoga ROKiR zaczynają mówić, że coś tam nie śniło się waszym fizjologom...

Dziś w roli naszego eksperta Jacek Musiatowicz, pierwszy i ostatni bard Radzynia, poeta, muzyk, drań lecz miły, podejrzewany przez niektórych o posiadanie duszy. Zapamiętały kibic, szczególnie młodzieżowych drużyn Orląt. Zna się.

No cóż...

Co prawda jestem od pisania wierszy i piosenek, ale nie chwaląc się mam syna piłkarza i się troszku orientuję o co chodzi. Obecne mistrzostwa są pełne niespodzianek, wynikających raczej ze zmęczenia  materiału u piłkarzy, niż z ich faktycznych umiejętności i klasy.  Wszyscy są wspaniali i wszyscy zasługują na wielki szacun.  Niestety nie można tego powiedzieć  o sędziach, którzy na tych mistrzostwach przyczynili się w sposób szczególny do zniekształcenia  wyników wielu spotkań.  Ja tam osobiście w odróżnieniu od syna, który zawsze był i będzie za Włochami (niestety nie wyszli) – jestem za Argentyną,  a to dlatego, że jednym z moich nauczycieli gry na gitarze metodą flamenco był argentyński Indianin z plemienia Azteków.  Tak się potrafił szczerze uśmiechać, że na serduchu robiło się  znakomicie.

Taki kontakt z zawodnikami  ma Diego Armando Maradona, który pod swoimi skrzydłami ma Messiego, Heinze, Aguero, Teveza czy Di Marie. Ale mam dzisiaj możliwość obstawienia meczów :  Paragwaj – Japonia , Hiszpania – Portugalia. W związku z tym, że moja osobista małżonka ma troszku skośne oczy, prawdopodobnie po pra, pra, pra dziadku z  Mongolii, nie lubię Japończyków i jestem za Paragwajem. Będzie niechybnie 2:1. (Roque Santa Cruz, Valdez  dla Paragwaju i  brzydki Honda dla Japonii).  Co do meczu Hiszpania – Portugalia mam mieszane uczucia.  Wszyscy tam się doskonale znają, przyjaźnią i na pewno im to nie w smak. Lubię obie drużyny . Mój syn jest za Portugalią i ja też, bo raz w życiu człowiek musi się zgodzić z własnym synem. Będzie niechybnie dogrywka i  w końcu upragnione przez wszystkich kibiców  rzuty karne. Miejmy nadzieję, że Cristiano Ronaldo w końcu strzeli karnego (pamiętając wpadki na ostatnich MŚ i LM) .

Pozdro

Jacek Musiatowicz

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Królik
Królik
piątek, 22 marca 2024
noimage
Tort
czwartek, 28 marca 2024