Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Udany weekend judoków MULKS „Technik –Orion przy ZSP w Radzyniu Podlaskim

Waldemar Podsiadły
czwartek, 31 marca 2016 06:00

Zawodnicy radzyńskiego Technika OrionW sobotę 12 marca 2016 młodsi zawodnicy „Technika” udali się do Białegostoku na Międzynarodowy Turniej Judo – EAST JUDO OPEN.

Judocy walczyli w hali Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Białostockiej w Białymstoku, oprócz młodych zawodników z licznie startujących klubów z północno-wschodniej Polski w zawodach wzięła udział liczna grupa judoków - ekip z zagranicy głównie z Białorusi i Litwy. W sobotę 12 marca walczyło blisko 300 zawodników i zawodniczek.

W zawodach wystartowała ósemka naszych młodych zawodników z MULKS Technik-Orion przy ZSP w Radzyniu Podlaskim i walczyli dobrze.

Niewątpliwie najlepiej spisali się medaliści: Na szczególne słowa uznania zasłużyła zdobywczyni złotego medalu w wadze 36 kg Anita Hołownia, która w pokonanym polu pozostawiła 6 przeciwniczek, w tym bardzo wymagającą zawodniczkę z Białorusi. Anita z grupy eliminacyjnej wyszła z drugiego miejsca pokonana w niej tyko przez zawodniczkę z Mińska (Białoruś). W półfinale pewnie pokonała koleżankę z klubu Narew Łapy, a w finale znów stanąć do walki przeciwko Białorusince. Tym razem to Anita była górą i zwyciężyła po pięknym rzucie i zajęła pierwsze miejsce w wadze. Wykazała się więc nie tylko skuteczności, ale również charakterem cechujący najlepszych. Anita ten silnie obsadzony turniej wygrała kolejny raz.

W kategorii U-13 chłopców bardzo dobrze w wadze 33 kg walczył Andrzej Kowalik. Wygrał kolejne trzy pojedynki z kolegami z Mińska, Grodna i Białegostoku. W finale przegrał jednak z trzecim Białorusinem, który stanął na jego drodze do zwycięstwa. Andrzej był dużo lżejszy i słabszy fizycznie od zwycięzcy tej kategorii wagowej i to zadecydowało o jego porażce w finale.

Na pochwały zasłużył również Marcin Kałuski, który rywalizował w kat. wiekowej U-11, w wadze 39 kg. W gronie 11 przeciwników Marcin zajął 2 miejsce, po 3 zwycięstwach w eliminacjach został pokonany dopiero w walce finałowej. Marcin, który pierwsze swoje walki stoczył w 2015 roku, w każdych zawodach staje na podium i dobrze się rozwija.

Brązowy medal w wadze 36 kg zdobyła nadspodziewanie skutecznie walcząca Laura Pawlik.

Dobrze spisali się w kat U-11 w wadze 27 Maciek Mazurek i Adam Kałuszyński. Maciek po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach zajął 5 miejsce. W tej samej wadze Adaś Kałuszyński był 7. Waga ta był licznie i mocno obsadzona. W wadze 42 kg Agnieszka Kałuska zajęła 5 miejsce, a Michał Obrębski 7 w wadze 36 kg.

Ponadto w zawodach walczyli Alan Kwasowiec, Oskar Pawlik, Bartek Opolski i Janek Grzywacz.

Po zawodach cała ekipa, przed powrotem do Radzynia, miała jeszcze chwilę czasu na zwiedzenie pięknych zabytków Białegostoku, w tym Pałacu Branickich.

Otwarte Mistrzostwa Województwa Juniorów Młodszych i Akademickie Zawody Seniorów w Lublinie.

W niedzielę 13 marca do Lublina na turniej juniorów młodszych i seniorów udała się tylko czwórka naszych zawodników. Walczyli znakomicie i zdobyli 5 medali: 3 złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal.

Dwa złote medale wywalczył Kamil Samólnik.

Nasz junior młodszy, po wygraniu "swojej" wagi 66 kg, zwyciężył również w wadze 73 kg. Szczególnie w wyższej wadze solidnie się napracował. O ile w wadze 66 kg, aby wygrać wystarczyło dwa zwycięstwa (Kamil wygrał szybko i przed czasem), o tyle w wadze 73 kg lżejszy od przeciwników reprezentant MULKS „Technik – Orion” stoczył 5 pojedynków i wszystkie wygrał przed czasem. Jednak o tym, że nie było tak lekko świadczą szczególnie walki półfinałowa i finałowa, które rozpoczynały się od przewagi punktowej przeciwników. W półfinale Kamil pokonał medalistę Mistrzostw Polski Młodzików zawodnika z Mińska Mazowieckiego, następnie w finale najpierw skontrowany na wazari, zakończył walkę skutecznym i efektownym rzutem.

Startująca w juniorach młodszych młodziczka Daria Hołownia nie miała przeciwniczek w swojej wadze 36 kg. Wobec tego za jej zgodą trener Waldemar Podsiadły przepisał ją do juniorów młodszych wagi 38 kg. Daria walczyła znakomicie i zdobyła srebrny medal.  Burze oklasków wywołały jej dwa efektowne zwycięstwa. Najpierw efektownie przez rzut pokonała przeciwnika z Lublina, a później ze Świdnika. W trzeciej-finałowej walce musiała uznać wyższość starszego o trzy lata przeciwnika ze Spartakusa Lublin.

W zawodach seniorów walczyli Łukasz Kwaśny i Marcin Skarżycki.

Najpierw do walki przystąpił Marcin, który w wadze 60 kilogramów zajął trzecie miejsce. Marcin w walce półfinałowej musiał uznać wyższość zawodnika ze Lwowa, który został zwycięzcą wagi.

Jeszcze lepiej walczył Łukasz Kwaśny, który pokonał przed czasem 2 lubelskich studentów i wygrał wagę 100 kg.

160312-judo-01160312-judo-02160312-judo-03160312-judo-04160312-judo-05160312-judo-06160312-judo-07160312-judo-08160312-judo-09160312-judo-10160312-judo-11160312-judo-12160312-judo-13160312-judo-14160312-judo-15160312-judo-16160312-judo-17160312-judo-18160312-judo-19160312-judo-20160312-judo-21160312-judo-22160312-judo-23160312-judo-24160312-judo-25160312-judo-26160312-judo-27160312-judo-28160312-judo-29160312-judo-30160312-judo-31160312-judo-32