Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 marca 2024 imieniny: Wiktoryny, Eustachego | Jutro zmiana czasu na letni

Międzynarodowy Turniej Judo w Białymstoku – EAST JUDO OPEN

Trener Waldemar Podsiadły
środa, 01 kwietnia 2015 07:00

Zawodnicy na podiumW dniach 14 - 15 marca na hali Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Białostockiej w Białymstoku odbył się międzynarodowy turniej EAST JUDO OPEN.

Oprócz licznych klubów z Polski w zawodach wzięła udział duża grupa zawodników - ekipy z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Szczególnie mocni byli reprezentanci klubów z Białorusi, którzy w wielu kategoriach zaprezentowali wysoki poziom i odnieśli wiele zwycięstw. W sobotę 14.03. walczyło blisko 300 zawodników i zawodniczek judo w kategorii wiekowej dzieci. Startowała też szóstka naszych młodych zawodników z MULKS Technik-Orion przy ZSP w Radzyniu Podlaskim.

W kategorii wiekowej U-11 najlepiej spisała się niezawodna Anita Hołownia (już 3 raz z rzędu wygrywając ten turniej), która po 4 pewnych zwycięstwach przed czasem zdobyła złoty medal i pozostawiła w pokonanym polu 7 przeciwniczek.

Piąte miejsce w kat. 30 kilogramów, w której walczyło 25 zawodników, wywalczył Franek Gepner. W tej samej kategorii wagowej Andrzej Kowalik zajął 9 miejsce.

W kategorii wiekowej U-13 srebrny medal zdobyła siostra Anity, Daria Hołownia. Daria walczyła w wadze 33 kg - zaczęła pewnie i efektownie i po trzech pewnych zwycięstwach była faworytką w walce finałowej, niestety pechowo uległa w nim rywalce z Grodna na Białorusi.

3 miejsce w wadze 48 kg zajęła Zuzia Krupa, a 7 w wadze 36 kg była Kamila Bigoraj.

W niedzielę do walki przystąpili starsi tj. młodzicy (U-15) i juniorzy młodsi (U – 18). Tak jak wśród dzieci w tej grupie wiekowej turniej również był dobrze obsadzony, z licznym udziałem ekip ze wschodu. Również w niedzielę startowała szóstka zawodników z Radzynia. Walczyli bardzo dobrze - zdobyli aż 5 medali i wszyscy zasłużyli na pochwałę.

Złoty medal w wadze 63 kg. zdobyła Alicja Szewczak pokonując przed czasem (Ippon) w walce o pierwsze miejsce zawodniczkę z Białorusi.

Srebrny medal w kategorii 60 kg. zdobył Kamil Samólnik, który po 3 wygranych przed czasem (2 x dźwignia i raz rzut) w finale uległ zawodnikowi z Białorusi.

Brązowe medale zdobyli: wśród młodzików w kat. 50 kg Piotr Podsiadły, który po porażce w eliminacjach wygrał 3 walki repasażowe i w pojedynku o brązowy medal pokonał przeciwnika z Grodna (Białoruś). Wśród młodziczek Ola Jaszcz wśród 6 zawodniczek wagi 57 kg uplasowała się na trzecim miejscu. Również trzecia była wśród juniorek wagi do 70 kg Emila Samólnik, której zdobycie lepszego miejsca uniemożliwiła kontuzja barku.

Nieźle, lecz bez zdobyczy medalowej walczył w kategorii 55 kg Paweł Kowalczyk, zajął w swojej kat. wagowej 7 miejsce.

Turniej w Białymstoku z roku na rok jest coraz lepiej obsadzony i w tym roku wśród młodzików i juniorów mł. miał już rangę Pucharu Polski. Był ważnym starciem przed czekającymi judoków MULKS „Technik-Orion” ważnymi startami w Mistrzostwach Polski.

150331-turniej-01150331-turniej-02150331-turniej-03150331-turniej-04150331-turniej-05150331-turniej-06150331-turniej-07150331-turniej-08150331-turniej-09150331-turniej-10150331-turniej-11150331-turniej-12150331-turniej-13150331-turniej-14150331-turniej-15150331-turniej-16

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.