Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 lutego 2017 imieniny: Eleonory i Piotra * 2009 - Papież Benedykt XVI mianował Andrzeja Dzięgę na metropolitę szczecińsko-kamieńskiego

Już niedługo

WYSTAWA PRAC PRZEMYSŁAWA KRUPSKIEGO image
WYSTAWA PRAC PRZEMYSŁAWA KRUPSKIEGO, 24.02.2017, 18:00, Galeria "Oranżeria"
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

II Gala Piłkarska Orląt za nami!

Jakub Płecha   
poniedziałek, 20 lutego 2017 07:00

Młodzi piłkarzeW sobotę (18.02) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych ponownie odbyła się Gala Piłkarska miejscowego klubu Orląt Radzyń.

Ogromna rzesza kibiców wypełniła całą halę widowiskowo-sportową. Na samym początku przybyłych gości oraz sponsorów przywitał prezes Krzysztof Grochowski. Głos zabrał również burmistrz miasta Jerzy Rębek oraz starosta Lucjan Kotwica wraz z v-ce starostą Janem Gilem, którzy wyrazili słowa uznania dla klubu i przekazali profesjonalne piłki treningowe. Zanim nastąpiła prezentacja jedenastu zespołów tworzących Ludowy Klub Sportowy Orlęta Radzyń przygotowano dwie dodatkowe atrakcję. Przed publicznością wystąpiły cztery grupy taneczne. Następnie prezes Grochowski ogłosił konkurs na najlepszego trenera oraz piłkarza 2016, który miał zostać rozstrzygnięty w trakcie prezentacji drużyn.

 

Drużyna ZSP wygrała Licealiadę

Michał Maliszewski   
sobota, 18 lutego 2017 07:00

Licealiada15.02.2017 roku rozegrano powiatowe zawody sportowe w ramach licealiady 2016/2017.

Na turnieju spotkali się miłośnicy piłki nożnej halowej drużyny chłopców z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, Zespół Szkół Samorządowych w Komarówce Podlaskiej, Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej. Zawody rozegrano w hali sportowej w I LO w Radzyniu Podlaskim.

 

Kolejki rozczarowań w Lidze Halowej

Patryk Śmieciński   
piątek, 17 lutego 2017 07:00

Zawodnicy podczas akcjiLiga rozkręca się z każdą kolejką coraz bardziej.

Duży poziom piłkarski spowodował że w sobotę, 11 lutego byliśmy świadkami sporych niespodzianek w lidze, gdzie drużyny z najlepszej czwórki zostały pozbawione kilku punktów. Liga na finiszu będzie jeszcze ciekawsza i nie zabraknie w niej emocjonalnych fragmentów, na które serdecznie zapraszamy już 25 lutego od godziny 9:00.

 

II Memoriał Pływacki im. prof. Rudolfa Probsta

Michał Maliszewski   
czwartek, 16 lutego 2017 07:00

Ku pamięci Rudolfa Probsta13 lutego 2017 r. przypada druga rocznica śmierci pana prof. Rudolfa Probsta – wybitnego patrioty, zasłużonego żołnierza AK, wspaniałego pedagoga i dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim, w latach 1959-63, budowniczego szkoły, wieloletniego wychowawcy młodzieży, człowieka bardzo zaangażowanego w pracę społeczną w ramach Światowego Związku Żołnierzy AK oraz PTTK.

Pragnąc przybliżyć tę wybitną postać młodzieży oraz mieszkańcom powiatu radzyńskiego społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim zorganizowała w 2016 r. szereg przedsięwzięć o charakterze edukacyjno–wychowawczym, między innymi wernisaż wystawy poświęconej panu Rudolfowi Probstowi, konkurs wiedzy o Jego życiu i dokonaniach, I Memoriał Pływacki.

 

Puchar Ligi „Dr Gerard” dla siatkarzy Banku Spółdzielczego Łuków

Michał Maliszewski   
wtorek, 14 lutego 2017 07:00

W trakcie akcjiW niedzielę 12 lutego w hali ZSP rozegrano coroczny Puchar Ligi drużyn grających w Radzyńskiej Lidze Siatkówki im. Z. Gmura.

W tym roku tylko 6 drużyn zdecydowało się na udział w tym turnieju (cztery drużyny I ligi oraz po jednej z II ligi i Ligi Relax). I ligowcy oraz II ligowa Biała to jednak czołówka ligi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i mimo tak niskiej frekwencji było na co popatrzeć. Drużyny grały w dwóch grupach każdy z każdym, następnie zagrano półfinały A1-B2 i A2-B1, po których odbył się mecz o V miejsce no i na koniec oczekiwane mecze finałowe.

 

Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo

Michał Maliszewski   
wtorek, 14 lutego 2017 07:00

Zawodnicy05.02.2017 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się zawody judo pod nazwą „Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo” organizowane przez OZ Judo w Lublinie i  gospodarza UKJ Legion Zamość.

Prawo startu mieli zawodnicy urodzeni w latach 2005 i młodsi. Na zamojskiej tatami walki stoczyło blisko 80-ciu zawodników z naszego województwa. W zawodach udział wzięli również zawodnicy MULKS „Technik-Orion” przy ZSP w Radzyniu Podlaskim.

 

W I lidze Białka w czołowej czwórce a Liga Relax dla Adamek

Marek Topyła   
wtorek, 07 lutego 2017 07:00

SiatkówkaMecze 5 lutego w amatorskiej lidze siatkówki MOSiR grane były w dwóch halach. Na „Partyzantów” grali I i II ligowcy, natomiast  hala „Sikoraka” to V turniej Ligi Relax.

Mimo tego, że czołowe drużyny I ligi nie grały, to i tak mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Były bardzo zacięte a wyniki troszkę „namieszały” w tabeli. Białka dzięki zwycięstwu z Aktywnymi Borkami znalazła się w pierwszej czwórce a pokonani z tego meczu muszę teraz nieźle kombinować, by tak wrócić. Różnice punktowe są tu jednak bardzo małe i wszystko może odwrócić się jednym meczem.

 

Ogólnopolskie Zawody Pływackie o „Puchar Konrada Czerniaka”. Edycja III

Jerzy Opolski i Jacek Dębski   
poniedziałek, 06 lutego 2017 07:00

Zawodnik przy basenie 22 grudnia 2016 r. na olimpijskiej pływalni „Aqua Lublin” odbyły się już po raz trzeci zawody pływackie zorganizowane przez:  Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, Sportową Akademię Konrada Czerniaka, Lublin Miasto Inspiracji, MOSiR „Bystrzyca” Lublin oraz Aqua Lublin.

V-ce Mistrz Świata i Mistrz Europy Konrad Czerniak był żywym przykładem sukcesu dla młodych pływaków. Potrafił stworzyć wspaniałą atmosferę podczas zawodów, chętnie pozował do zdjęć z zawodnikami. Każdy mógł otrzymać autograf mistrza na czepku, zdjęciu lub koszulce. Niestety z powodu choroby nie mógł wystartować jak w poprzednich edycjach zawodów w pokazowej konkurencji – 50 m. stylem motylkowym w wykonaniu Mistrza - Konrada Czerniaka.

 

Finał Zimowej Ligi Streetballa

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 06 lutego 2017 07:00

Zawodnicy na boiskuW sobotę, 4 lutego odbył się ostatni turniej ligi streetballa organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim. Zgodnie z przewidywaniami po główne trofeum sięgnęli zawodnicy drużyny Bez Spiny.

Zespół Bez Spiny (Karol Hałajko, Kamil Mańko, Łukasz Trosiński i Paweł Prochowicz) był od początku liderem klasyfikacji końcowej i z turnieju na turniej powiększał swą przewagę. W sobotę wśród czterech występujących drużyn znów okazali się najlepsi, wygrywając wszystkie mecze. Zwycięzcy z rąk dyr. MOSiR Agnieszki Włoszek otrzymali puchar, dyplom oraz nagrody, podobnie zresztą jak pozostałe drużyny sobotnich zmagań czyli kolejno Spartan, SYP 3 i Dream Team. Statuetkę dla najlepszego zawodnika cyklu zdobył Przemysław Hałas z Dream Teamu.

 

Osiem osób z Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do na zgrupowaniu Kadry Narodowej!

Michał Maliszewski   
piątek, 03 lutego 2017 07:00

Nasza kadraOd 10 do 12 lutego w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, odbędą się konsultacje Kadry Narodowej w Taekwon-do w których weźmie udział, aż ośmioro zawodników szkolonych przez Łukasza Ciężkiego.

Cztery juniorki w składzie: Martyna Zielnik, Patrycja Chud, Martyna Ciarkowska i Jolanta Szczepaniuk oraz czworo seniorów: Eryk Niewęgłowski, Katarzyna Ciężka, Kamil Chud i Natalia Olszak. Jest to pierwszy etap przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy w Bułgarii i Mistrzostw Świata w Irlandii. Ostateczny skład Reprezentacji Polski oraz ewentualne powołania do ścisłej Kadry Narodowej dla zawodników z Radzynia poznamy już pod koniec marca po dwóch sprawdzających turniejach podczas Pucharu Polski i Grand Prix Polski w Taekwon-do.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 77