Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 10 lutego 2016 imieniny: Elwira, Jacek, Scholastyka

Tygodnik OPINIE

Tygodnik OPINIE17

kwi

2011

OPINIE 16/2011

Mariusz Szczygieł   

OPINIE 16/2011

Drodzy Czytelnicy!

Oddajemy w Wasze ręce świąteczny numer Opinii. Znajdziecie w nim wiele tematów związanych z Wielkanocą. Specjalnie dla Was o symbolice tych świąt pisze o. Mirosław Niewęgłowski. Swoimi wspomnieniami z Wielkiej Nocy sprzed kilkudziesięciu lat dzielą się w reportażu Katarzyny Wodowskiej trzy seniorki z powiatu radzyńskiego. W numerze nie brakuje też bieżących informacji. Przedstawiamy problemy mieszkańców Zabiela, którymi dzielili się na zebraniu wiejskim z wójtem gminy Radzyń. Relacjonujemy przebieg egzaminów gimnazjalnych i pierwsze wrażenia zdających. Znajdziecie też Państwo historię bezdomnego, któremu urzędnicy wpisali w dowodzie osobistym adres zameldowania. Jak twierdzi w tym miejscu już od lat nie ma domu, a wpis utrudnia mu otrzymywanie pomocy. O dobrych sercach i bezinteresownej wielotygodniowej pracy na rzecz umierających dzieci przeczytacie Państwo w artykule podsumowującym „Wielkie wicie" w radzyńskim gimnazjum nr 1. Nasz tygodnik służy też pomocą w ferworze przedświątecznej kulinarnej gorączki. W wydaniu wyjątkowo pojawia się cała strona kącika kulinarnego z przepisami na wielkanocne pyszności. Życzymy Państwu spokojnych, radosnych i rodzinnych świąt Wielkiej Nocy. Do lektury kolejnego numeru Opinii zapraszamy 2 maja. 

Redaktor Naczelna

Joanna Danielewicz

 

10

kwi

2011

OPINIE 15/2011

Joanna Danielewicz   

OPINIE 15/2011Drodzy czytelnicy

Najnowszy numer Opinii zaczynamy od złych wieści ze szpitala. Niestety z naszych informacji wynika, że niewykluczony jest najczarniejszy scenariusz dla tej placówki, czyli jej likwidacja, jeśli dyrektorom i starostwu nie uda się zrealizować drastycznego planu restrukturyzacji. Sprawa jest prosta – albo walczymy o szpital, albo każdy o własne profity, tak mówią władze szpitala i namawiają samorządowców do rozmów.

Do rozmów namawiają też, na razie niestety bezskutecznie, rolnicy z gminy Czemierniki myśliwych z Lublina. Chcą ustaleń w sprawie szkód poczynionych przez dziki. Koło łowieckie milczy.

Na rozmowy nie ma już za to czasu dyrektor szkoły w Paszkach Dużych. Tu nie ma o czym debatować, budynek musi mieć jak najszybciej nowy dach. Czy gmina podejmie działania?

W numerze także inne szkolne tematy. Sprawdziliśmy jak poszło 6-klasistom na ich pierwszym egzaminie, odkrywaliśmy tajniki wiedzy dziennikarskiej przed gimnazjalistami z Woli Osowińskiej.

Mamy tez niespodziankę dla miłośników motoryzacji. Od tego numeru specjalnie dla nich zamieszczać będziemy nowinki z tej dziedziny. Życzę miłej lektury

Redaktor naczelna
Joanna Danielewicz

 

03

kwi

2011

OPINIE 14/2011

Joanna Danielewicz   

OPINIE 14/2011Drodzy czytelnicy!

W tym tygodniu w Opiniach przeczytacie o kolejnym starciu obecnego i byłego wójta gminy Radzyń. Jak mogli zaobserwować mieszkańcy Stasinowa, panowie zdecydowanie nie powinni pojawiać się w tych samych miejscach, na tych samych zebraniach. Dzięki ich słownym utarczkom wybory sołtysa w tej wsi na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Mieszkańcy i władze Ulana natomiast nie przestają walczyć o urząd pocztowy w swej miejscowości. Teraz trwa wymiana pism z centralą urzędu.

W tym numerze sporo też o funduszach sołeckich. Gdy w większości gmin projekt nie zyskuje uznania, radni gminy Radzyń entuzjastycznie go popierają. Mamy też rady dla potencjalnych nabywców używanych samochodów, jak kupić, by się nie naciąć. A w sporcie w tym tygodniu proponujemy kibicom wisienkę na torcie, czyli opis wszystkich powiatowych drużyn piłkarskich.

Dla zainteresowanych konkursem sanepidu też mamy ważną wiadomość – w tym tygodniu drukujemy ostatni kupon. Rozstrzygnięcie konkursu już 7 kwietnia. Życzę miłej lektury i pozdrawiam.

Redaktor naczelna Joanna Danielewicz

 

27

mar

2011

OPINIE 13/2011

Joanna Danielewicz   

OPINIE 13/2011

Drodzy Czytelnicy!

W kolejnym numerze Opinii informujemy o wyroku jaki w piątek 25 marca zapadł w radzyńskim sądzie w sprawie niekulturalnych zachowań przewodniczącego rady miasta, podczas kampanii wyborczej. Dowiedzą się państwo również, jaką decyzję podjął marszałek województwa w sprawie wniosku CBA o odwołanie wicemarszałka Sosnowskiego.

Dobrych wieści nie mamy też dla pacjentów radzyńskiego szpitala. Ogromny dług i niski kontrakt sprawiły, że placówka jest w poważnych tarapatach finansowych. Czytelnicy z Wohynia przeczytają o tym ile zapłacą za przedszkole i dlaczego ich sołtysi nie chcą funduszu sołeckiego. Oraz dlaczego miód z Wohynia fermentuje?

W ubiegłym tygodniu część Radzynian było w poważnym niebezpieczeństwie. Wszystko za sprawą niezrównoważonego sąsiada, który mógł wysadzić mieszkalny blok. Kontynuując wątek kryminalny warto wspomnieć o zarzutach jakie policja stawia organizatorom protestu rolników, który odbył się 7 marca.

 

20

mar

2011

OPINIE 12/2011

Joanna Danielewicz   

OPINIE 12/2011

Drodzy Czytelnicy

W tym numerze wzruszająca historia walki rodziny z Klębowa o wybudzenie matki i żony ze śpiączki. Choroba z dnia na dzień rozdzieliła kobietę z jej sześciorgiem dzieci i mężem. Temat z pogranicza tematyki społecznej i samorządowej to kolejna odsłona walki o pałacyk w Żabikowie, w którym mieści się szkoła. Potomkowie właścicieli twierdzą, że nie odpuszczą, póki nieruchomość nie wróci do rodziny. Odwołają się nawet do Strasburga.

Mówimy też o problemie, który dotyczy wszystkich gmin. Samorządy zostały zmuszone do stworzenia list wyborczych do izb rolniczych. Nie dostali jednak za to ani grosza, cztery lata temu było inaczej. Pozostając w kręgu tematyki rolniczej, to warto wspomnieć, ze w tym numerze OPINII mówimy też o możliwości składania wniosków o dopłaty bezpośrednie przez Internet.

 

13

mar

2011

OPINIE 11/2011

Joanna Danielewicz   

OPINIE 11/2011Drodzy Czytelnicy!

Oto kolejny numer naszego Tygodnika, w którym nie brakuje ludzkich tragedii, ludzkiej solidarności w chwilach trudnych i bolesnych, oraz ludzkiej współpracy w sytuacjach granicznych. To oczywiście przede wszystkim historia państwa Wysokińskich z Olszewnicy, których tydzień temu spotkało prawdziwe nieszczęście, spłonął im dom. Nie zostali jednak sami, bo już wspierają ich sąsiedzi i przyjaciele. Solidaryzmu nie brakuje też w samorządach. Tam jak widać nikogo nie zostawia się na lodzie. O roszadach na samorządowych stołkach przeczytamy w tekście Katarzyny Wodowskiej. Pani redaktor pokusiła się zresztą o opisanie też innych roszad, tym razem w zarządzie Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego.

Wspominamy też protest rolników z powiatu radzyńskiego, szczególny nacisk stawiając na zaprezentowanie mniej, lub jeszcze mniej jasnej roli polityków poszczególnych partii w całym tym zajściu.

Goniący absurdy polskich urzędów, wymyślających coraz to nowe utrudnienia dla klientów, red. Karol Niewęgłowski wytłumaczy nam, dlaczego musimy płacić za uiszczanie rachunku za energię, choć robimy to w okienku Lubzelu.

Ponadto specjalnie dla Państwa fotoreportaż z pokazu mody firmy Bialcon. Porady kulinarne i nowość od tego numeru – porady kosmetyczne, specjalnie na wiosnę. Życzę interesującej lektury.

Redaktor Naczelna – Joanna Danielewicz

 

06

mar

2011

OPINIE 10/2011

Joanna Danielewicz   

OPINIE  10/2011Drodzy Czytelnicy!

W najnowszym numerze OPINII śledzimy galopujące ceny cukru. Według niektórych danych produkt ten ma kosztować nawet 7 zł za kilogram. Na razie w marketach zaostrzono kryteria jego sprzedaży. Opisujemy też problemy z utrzymaniem przedszkola należącego do Spomleku. Pod znakiem zapytania stoi jego dotychczasowa lokalizacja. Piszemy też o tajemniczych planach wójta gminy Radzyń i czynionych w związku z tym zakupach. O gminie przeczytacie też Państwo w kolejnym materiale zamieszczonym w tym numerze. Chodzi o pracę działającej przy gminie komisji antyalkoholowej i komentarzach, jakie pod adresem jej przewodniczącego wystosowywał na ostatniej sesji szef rady gminy.

Pozostając jeszcze na chwilę w kręgu spraw samorządowych zapoznajemy naszych czytelników z orzeczeniem sądu w sprawie protestu wyborczego zgłoszonego przez posła Jerzego Rębka. Tylko u nas obszerna relacja z sali sądowej i uzasadnienie sądu w sprawie odrzucenia protestu.

 

27

lut

2011

OPINIE 9/2011

Monika Dudzik   

OPINIE 9/2011

Drodzy Czytelnicy!

W najnowszym numerze OPINII zajęliśmy się sprawą zasiłku pogrzebowego, który od 1 marca został obniżony do 4 tys. zł – tyle właśnie wypłacać będzie teraz ZUS osobom, które wyprawiają swoim zmarłym pochówek. Przedstawiamy również relację z ostatniej sesji rady gminy, podczas której doszło do kilku nieprzyjemnych incydentów.

Polecamy ponadto Waszej uwadze materiały dotyczące wyników wyborów na dzielnicowego roku, złotych godów w Kąkolewnicy, a także oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od starszych osób i wiele innych.

W imieniu własnym oraz organizatorów zapraszamy też serdecznie na imprezę z okazji Dnia Kobiet, która już w najbliższą niedzielę odbędzie się w hali widowiskowej ZSP w Radzyniu – w programie m. in.: pokaz mody odzieżowej firmy Bialcon.

Zachęcamy Was także do wzięcia udziału w naszych konkursach, w których wygrać można wejściówki na występ kabaretu Moralnego Niepokoju oraz upominki na 8 marca.

Redaktor Naczelna

Monika Dudzik

 

20

lut

2011

OPINIE 8/2011

Monika Dudzik   

jedynka25Drodzy Czytelnicy!

W tym numerze przedstawiamy obszerną relację z tego, co działo się w minioną środę w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Chodzi oczywiście o protest wyborczy złożony przez Jerzego Rębka – i tym razem nie doczekaliśmy się rozstrzygnięcia. To czy w Radzyniu będziemy mieć trzecią turę wyborów okaże się za tydzień – 28 lutego.

Prezentujemy ponadto najnowsze wieści ze szpitala – nie są one niestety najlepsze, a dotyczą propozycji Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie kontraktu. Wiadomo już, że z całą pewnością będzie on renegocjowany.

Polecamy Waszej uwadze także wiele innych materiałów m. in.: na temat pożegnania metropolity lubelskiego abp. Józefa Życińskiego oraz zamieszania z dokumentami w Kąkolewnicy.

Przedstawiamy również zwycięzców naszego walentynkowego konkursu i zachęcamy do udziału w kolejnej zabawie – tym razem do wygrania są wejściówki na Kabaret Moralnego Niepokoju!

Redaktor Naczelna

Monika Dudzik

 

13

lut

2011

OPINIE 7/2011

Monika Dudzik   

jedynka24Drodzy Czytelnicy!

Z przyjemnością informujemy, że nasz walentynkowy konkurs został rozstrzygnięty. Spośród wszystkich kuponów wylosowaliśmy jeden – szczęście uśmiechnęło się tym razem do pani Gabrieli Kożuch. W następnym numerze naszego tygodnika zaprezentujemy zdjęcia zwycięzców. Uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w naszej zabawie, a restauracji Manhatan za ufundowanie nagrody.

W najnowszym wydaniu OPINII polecamy Waszej szczególnej uwadze materiały dotyczące szerzącego się wśród nastolatków problemu alkoholowego, parkowaniu na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, rozpoczęcia prac nad makietą Radzynia i wiele innych. Powracamy również do sprawy likwidacji urzędów pocztowych na terenie naszego powiatu.

Zachęcamy gorąco do obejrzenia fotorelacji z karnawałowego balu w przedszkolu w Ulanie oraz do zapoznania się z sylwetką naszego dzisiejszego pasjonata Tomasza Młynarczyka.

Redaktor Naczelna

Monika Dudzik

 

07

lut

2011

OPINIE 6/2011

Monika Dudzik   

jedynka23Drodzy Czytelnicy!

W najnowszym numerze naszego tygodnika poruszamy sprawę drogowego wypadku, do którego pod koniec stycznia doszło w Czemiernikach. Młody mężczyzna zmarł w szpitalu. Prokuratura ustala okoliczności tego zdarzenia. Nie wiadomo, dlaczego 34-latek nagle wylądował na OIOM-ie i zmarł.

Waszej uwadze polecamy ponadto materiały dotyczące m. in.: likwidacji urzędów pocztowych w gminach, restrukturyzacji rent i emerytur, a także anonimu krążącego po szpitalu w sprawie odwołania naczelnej pielęgniarek Grażyny Kondraszuk.

Zajęliśmy się również sprawą psów i kotów pokrzywdzonych przez los. Przerażające jest to, że niejednokrotnie piekło na ziemi urządzają zwierzętom ich właściciele. Na szczęście są ludzie, którzy nieszczęśliwym czworonogom pomagają i okazują wobec nich dobre serce.

Przypominamy ponadto o naszym walentynkowym konkursie, w którym do wygrania jest romantyczna kolacja dla zakochanych w radzyńskiej restauracji Manhatan. Uwaga: dziś drukujemy ostatni już kupon!

Redaktor Naczelna

Monika Dudzik

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Nasza strona używa plików cookies. Czytając nas, wyrażasz na to zgodę. Przeczytaj naszą politykę cookies. Jeśli akceptujesz ciasteczka na tej stronie, naciśnij OK