Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 kwietnia 2024 imieniny: Zyty, Teofila

ASTRONOMICZNY SUKCES w I LO

Michał Maliszewski   
piątek, 10 lutego 2017 08:00

Uczeń z nauczycielemW zaszczytnym gronie, 21 uczniów z całej Polski zakwalifikowanych do finału LX Olimpiady Astronomicznej, znalazł się Kamil Siemionek - uczeń klasy trzeciej o profilu matematyczno- fizyczno-informatycznym z I LO w Radzyniu Podlaskim. Nauczycielem - Mistrzem Kamila jest prof. Leszek Szalast.

Kamil Siemionek w ubiegłym roku szkolnym pełnił funkcję Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w I LO (tzw. Prezydenta Szkoły) i odniósł wiele sukcesów: otrzymał promocję do klasy trzeciej (świadectwo) z wyróżnieniem uzyskując średnią ocen 5,11; został finalistą konkursu fizycznego „Rok przed Maturą”, uzyskał tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea” oraz tytuł TAON-a w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym LWIĄTKO.

Leszek Szalast – nauczyciel fizyki i matematyki w I LO w Radzyniu Podlaskim – autor wielu spektakularnych sukcesów uczniowskich. Tylko w ostatnich kilku latach przygotował 62 uczniów do zawodów Olimpiady Astronomicznej, spośród których 34 awansowało do etapów okręgowych a 5 uzyskało tytuł finalisty. W ubiegłym roku szkolnym jego uczeń zajął IV miejsce w Polsce i zdobył tajemniczy tytuł KAON-a w  Międzynarodowym Konkursie Fizycznym LWIĄTKO. Pięciu uczniów Pana Leszka Szalasta zostało laureatami konkursu fizycznego „Rok przed Maturą”.

Olimpiada Astronomiczna jest olimpiadą interdyscyplinarną łączącą i rozszerzającą treści podstaw programowych z fizyki oraz geografii w zakresie elementów astronomii. Organizatorem Olimpiady Astronomicznej jest Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Olimpiada Astronomiczna jest finansowana z dotacji MEN. Celem Olimpiady Astronomicznej jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów startujących w olimpiadzie w taki sposób, by sprzyjało ono wykrywaniu i rozwojowi uzdolnień i zainteresowań astronomicznych, pobudzało twórcze myślenie oraz kształtowało umiejętność samodzielnej pracy ucznia i przyczyniało się do lepszego przygotowania uczniów do nauki w szkołach wyższych.

Kamilowi i  Leszkowi Szalastowi – serdecznie gratulujemy. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w etapie centralnym.

 

Komentarze  

 
#1 RE: ASTRONOMICZNY SUKCES w I LOaleksandra 2017-02-11 11:53
I taki człowiek jak Pan Szalast miałby mój głos w każdych wyborach, bo na innych dotąd ambitnych startujących raz tu raz tam, nie widzę żadnego sensu głosowania.
 
 
#2 Do aleksandryprometeusz 2017-02-11 17:52
Lepiej niech Pan Szalast dalej robi to , co umie najlepiej. Polityka może go tylko zepsuć! A tego Panu Leszkowi nie życzę. Gratuluję sukcesu profesorowi i Kamilowi!
 
 
#3 Gratulacjeradzyniak13 2017-02-11 19:33
Wyrazy uznania dla Pana Profesora L. Szalasta i gratulacje dla uczestnika konkursu.
Pan Profesor powinien dostać znaczącą nagrodę pieniężną od naszych władz, która w jakimś stopniu zrekompensowałaby poświęcony czas prywatny i była nagrodą za wiedzę i umiejętności. Bez tego nie byłoby astronomicznych sukcesów.
 
 
#4 WYNALAZCAIle DzisiajRP 2017-02-13 07:18
a tego czlowieka z Radzynia ktos zna, tez siedzial w pierwszej lawce u p.Szalasta, w technikum odrabial prace domowe z fizyki/robotyki dla calej klasy i poszedl na studia. Kiedys BMW oferowalo mu super prace w Niemczech ale zostal na uczelni i teraz jest tworca wynalazkow i patentow. Chodzi o tego Pana w okularach z lewej strony patrzacego.

http://www.kurierlubelski.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/a/wynalazek-z-lublina-trafi-na-wystawe-w-genewie-na-co-dzien-pomoze-zeglarzom,10153490/

Jezeli to co napisalem nie jest do konca prawda to prosze to poprawic.

A tego Pana Pawla Gepnera znacie - o ile mnie pamiec nie myli to tez p.Szalasta wychowanek:

https://pl.linkedin.com/in/pawel-gepner-1574151
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Wynajmę mieszkanie w Radzyniu Podl.
środa, 24 kwietnia 2024
noimage
ziemniaki
wtorek, 16 kwietnia 2024
noimage
Sprzedam meble
czwartek, 25 kwietnia 2024