Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 sierpnia 2016 imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz

Już niedługo

Popołudnie z lnem - warsztaty image
Popołudnie z lnem - warsztaty, 25.08.2016, 18:00, Pracownia Artystyczna AnnaMaria
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

B.BRAUN w Radzyniu otwarty

Mariusz Szczygieł   
piątek, 30 października 2009 12:20

Jeden z modeli szczypczyków produkowanych w Radzyniu

29 października 2009 roku to dla Radzynia pamiętna data. Wczoraj o godz. 15 odbyło się robocze otwarcie Fabryki Narzędzi Chirurgicznych Aesculap Chifa, należącej do koncernu B.BRAUN.

Od lewej: Dr. Joachim Schulz, Prezes Ryszard NowakiewiczTo niecodzienne spotkanie rozpoczął Prezes Zarządu Aesculap Chifa p. Ryszard Nowakiewicz, mówiąc: "W poszukiwaniu miejsca dla nowej fabryki odwiedziliśmy wiele miast. Radzyń wygrał z dwóch powodów- jest tu fantastyczny klimat dla inwestorów. Spotkaliśmy się z przyjaznym, szybkim i zachęcającym do dalszych działań podejściem. Budujemy w wielu miastach, ale to w Radzyniu spotkaliśmy z najlepszym przyjęciem burmistrza, starostwa i innych władz. Drugim elementem jest szkoła p. dyrektora Janusa, która ma wspaniałą młodzież. Ci młodzi ludzie po ukończeniu szkoły mogliby znaleźć pracę u nas."

Wyrazy uznania i podziękowanie dla wszystkich, którzy pomogli w stworzeniu tego miejsca wyraził następnie Dr. Joachim Schulz- Head of Production in the Aesculap division. Podkreślił, że mimo tego, iż na bieżąco otrzymywał informacje o postępujących pracach to bardzo cieszy się, że mógł przyjechać do Radzynia i na żywo zobaczyć nową fabrykę koncernu. Przyznał, że tak naprawdę dopiero teraz rozpoczyna się najważniejszy etap dla radzyńskiej fabryki- uruchomienie produkcji i znalezienie dobrze przygotowanych pracowników, którzy wyszkolą się w Radzyniu Podlaskim.

Starosta Radzyński Jerzy Kułak"- Pamiętam z jakim drżeniem serca przeżywaliśmy dwa lata temu wizytę pana prezesa Schulza w naszym mieście. Czuliśmy, że od tej wizyty dużo zależy i staraliśmy się do niej bardzo dobrze przygotować. Cieszę się, że udało się pana przekonać, panie prezesie, do pozostania z nami. Dzisiejsze otwarcie jest dla społeczności powiatu radzyńskiego i dla społeczności miasta Radzyń Podlaski wielkim wydarzeniem."- powiedział Starosta Radzyński Jerzy Kułak.

 

Burmistrz Radzynia Witold Kowalczyk"- Dzięki Waszej życzliwości powstał w Radzyniu taki piękny obiekt, który jest szansą rozwoju dla naszego miasta. Już dzisiaj szyld fabryki, który jest widoczny z daleka powoduje to, że Radzyniem interesują się kolejni inwestorzy. W tej chwili nie potrafię wyrazić swoich słów podziękowania, za to co uczyniliście dla naszego miasteczka, ale myślę, że w naszej historii Radzynia Wasze nazwiska zapiszą się złotymi zgłoskami."- dodał Burmistrz Miasta Witold Kowalczyk.

 

W Radzyniu będą produkowane narzędzia chirurgiczne, które w trafią na rynki całego świata. W pierwszym etapie produkować je będzie ok. 50 osób, które odbywały szkolenie w Nowym Tomyślu. Druga grupa tworząca drugą linię produkcyjną będzie mogła rozpocząć pracę do maja przyszłego roku, po uprzednim przeszkoleniu w Nowym Tomyślu lub w Radzyniu. "Otwarcie następnych linii produkcyjnych będzie uzależnione od wydolności szkoły, która będzie nam przysyłać wyszkolonych pracowników. Ludzie ci będą mogli u nas znaleźć pracę na całe życie"- powiedział prezes Ryszard Nowakiewicz.

Projekt rozbudowy warsztatów przy ZSP w RadzyniuWybudowanie fabryki przyniesie korzyści różnym instytucjom w naszym mieście. Jak zapewnił prezes Nowakiewicz- skorzysta na tym na pewno radzyński szpital, który tak jak szpital w Nowym Tomyślu, będzie otrzymywał bardzo dobre oferty współpracy. Już w dniu otwarcia od firmy Aesculap Chifa projekt rozbudowy warsztatów szkolnych, o wartości blisko 40 tyś. zł, otrzymał w prezencie Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Zdzisław Janus.

 


 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Nasza strona używa plików cookies. Czytając nas, wyrażasz na to zgodę. Przeczytaj naszą politykę cookies. Jeśli akceptujesz ciasteczka na tej stronie, naciśnij OK