Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 października 2015 imieniny: Ludwik, Arnold, Bogdan | 1999 - odbyła się uroczystość poświęcenia odbudowanego po pożarze pounickiego kościoła filialnego w Bezwoli

30

lis

2013

Za ile domy w powiecie radzyńskim?

Michał Maliszewski   

Projekt domu znaleziony w google grafikaPrzeciętna cena domu w powiecie radzyńskim wynosi 838 tys. zł – wynika z danych portalu nieruchomości Oferty.net. Za tak wysoką średnią odpowiada wyjątkowo duża ilość zabytkowych dworków wystawionych na sprzedaż.

Najwyższa grupa cenowa, jaką można wydzielić na rynku wtórnym powiatu radzyńskiego, to kwoty od 980 tys. zł do 2,5 mln zł. Do kategorii tej należą odrestaurowane stare dworki, usytuowane w przeważającej większości w gminie Ulan-Majorat; można natrafić też na duży dom w zabudowie szeregowej w samym Radzyniu Podlaskim lub na… ofertę sprzedaży zespołu parkowo-pałacowego. Nikogo nie dziwią więc tak wysokie ceny. Do rezydencji tych przynależą tereny o wielkości od 35 tys. do 42 tys. m², a same domostwa mają albo 240-270 m², albo powyżej 600 m², bez żadnych stanów pośrednich. Stawki za metr kwadratowy w tej grupie to od 2,7 tys. zł do 7,1 tys. zł, jednak w większości oscylują około 3 tys. zł.

Przedział 250-690 tys. zł jest najbardziej różnorodny. Mieszczą się w nim gospodarstwa rolne, gospodarstwa sadownicze, domy stylizowane na dworki, budynki w centrum Radzynia Podlaskiego oraz budynki niewykończone, w stanie surowym. Powierzchnia większości z nich znacznie przekracza 200 m², a ceny wahają się od 1,1 tys. zł do 4,8 tys. zł za metr kwadratowy przy średniej 2,1 tys. zł. Większość z tych domów jest zlokalizowana w siedzibie powiatu.

Najtańsze budynki mieszkalne – 65-128 tys. zł – z reguły mają powierzchnię mniejszą niż 100 m². Żaden z nich jednak nie jest usytuowany na działce mniejszej niż 1 tys. m², a niektóre posiadają tereny dochodzące do 30 tys. m². W przeważającej większości są to stare domy drewniane, a część z nich została świeżo wyremontowana i jest oferowana jako budynki o wysokim standardzie. Jeśli chcemy tanio kupić zniszczony dom, a potem wyremontować go samodzielnie, w powiecie radzyńskim trudno liczyć na takie okazje.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.