Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 października 2015 imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz | 1939 - po bitwie kockiej do Radzynia zaczęły wchodzić pierwsze niemieckie oddziały zwiadowcze

03

mar

2013

Wieczna lampa wraca do kościoła

Mariusz Szczygieł   

Kościelny Wojciech Kwiatek prezentuje lampęNajprawdopodobniej już w najbliższy wtorek, po około 25 latach, do kościoła pw. św. Trójcy powróci wieczna lampa.

- Lampę najprawdopodobniej ufundował w 1901 roku ówczesny probosz parafii dziekan infuat ksiądz Kazimierz Osiński - zdradził kościelny parafii Wojciech Kwiatek.

Ostatni raz widziałem ją w pierwszej lub drugiej klasie podstawówki, właśnie jakieś ćwierć wieku temu. Wisiała przed ołtarzem i zawsze paliło się w niej światło. Potem nigdy już jej nie widziałem. Jak się okazuje, lampa nie zniknęła jednak z kościoła.

Kilka tygodni temu zobaczyłem ją w kościelnej zakrystii. Była pokryta szarą farbą i nie wyglądała zbyt ciekawie.

Wtedy dowiedziałem się, że lampa będzie ponownie wisieć przed ołtarzem kościoła i przypominać wiernym o ciągłej obecności Pana w tym miejscu. Renowacją zajął się proboszcz parafii, ksiądz Andrzej Kieliszek. Efekt prac można było podziwiać dzisiaj. Oczyszczona i lśniąca lampa przedstawia teraz zupełnie inny obraz.

Wieczna lampa z kościoła pw. św. Trójcy w Radzyniu

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.