Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 marca 2015 imieniny: Ernesta, Lidii

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

26

mar

2015

Uczniowie ZSP poznawali pracę policjantów

Michał Maliszewski   

Uczniowie ZSP z wizytą w komendzie Radzyńska komenda gościła dzisiaj uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Wszystko to działo się w ramach projektu „Dzień Przedsiębiorczości”, dzięki któremu młodzież ZSP miała możliwość odbycia „kilkugodzinnych praktyk” w wybranym przez siebie miejscu pracy. Kilku uczniów postanowiło przyjrzeć się bliżej pracy policjanta, w związku z czym przed godziną 9.00 stanęli w progach radzyńskiej komendy.

 

25

mar

2015

Straciłeś rower? Policja odzyskała Twoją własność!

Michał Maliszewski   

PolicjaRadzyńscy policjanci poszukują właściciela roweru, typu górskiego, który został skradziony pod koniec ubiegłego roku na ul. Wisznickiej w Radzyniu Podlaskim.

Funkcjonariusze odzyskali rower i zabezpieczyli go w tut KPP. Jeśli utraciłeś jednoślad zgłoś się po jego odbiór. Jak ustalili mundurowi rower został skradziony w okresie wrzesień-listopad ubiegłego roku w rejonie ulic Wisznicka-Moniuszki. Osobę, która utraciła rower i jest w stanie potwierdzić prawo własności do niego prosimy o kontakt. Bliższe informacje pod numerem telefonu (83) 35 12 238  lub osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim, ul. Warszawska 100a.

Należy zabrać ze sobą: dowód osobisty, dokument potwierdzający zakup roweru, zdjęcie roweru (jeżeli takie posiadamy).

 

24

mar

2015

Komarówka. Kradli wina od swojej babci

Michał Maliszewski   

Skradzione winaWczoraj zarzut kradzieży oraz kradzieży z włamaniem usłyszał 26-letni mieszkaniec gm. Komarówka Podlaska.

Do zdarzenia doszło w lutym oraz marcu na terenie tej samej gminy. 26-latek podejrzany jest o to, że wspólnie ze swoim 16-letnim bratem dwukrotnie dokonał kradzieży szwajcarskiego wina. Alkohol przechowywany był w piwnicy domu ich babci, a należał do wnuczki kobiety. Łupem sprawców padło ponad 20 butelek wina o łącznej wartości ponad tysiąca złotych. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili dodatkowo, że 26-latek na własną rękę włamał się do domu babci skąd skradł pieniądze w kwocie 400 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. 26-latek już usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast o losie młodszego z mężczyzn zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

 

20

mar

2015

Akcja "Stop agresji na drodze" na terenie naszego powiatu

Michał Maliszewski   

PolicjaWczoraj od rana przeprowadzone zostały działania na terenie trzech powiatów: radzyńskiego, puławskiego i tomaszowskiego.

W Piotrowicach 29 letni kierowca BMW miał 0,7 promila alkoholu w organizmie, natomiast w Puławach na ul. Parkowej 58 letni zawodowy kierowca kierował Renaultem mając 2,3 promila alkoholu. Obydwaj stracili prawo jazdy. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności. Podczas jednej z kontroli policjanci zatrzymali rowerzystę, którym okazał się 62-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. Mężczyzna kierował jednośladem mając w organizmie 1,7 promila alkoholu.

 

19

mar

2015

Radzyńscy seniorzy nadal nabierają się na metodę "na wnuczka"

Michał Maliszewski   

PolicjaMimo apeli policjantów, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający między innymi metodą "na wnuczka", wciąż wyłudzają pieniądze od bezbronnych starszych osób.

Poniżej, po raz kolejny przypominamy informacje, które pomogą uchronić przed oszustami, a tym samym zachować oszczędności. Bardzo często oszczędności całego życia. Nie bądźmy obojętni - zadbajmy o bezpieczeństwo naszych najbliższych!

 

18

mar

2015

Radzyń Podl. Kradł wiertarki z marketów i sprzedawał w lombardzie

Michał Maliszewski   

Tę wkrętarkę ukradł młody złodziejWczoraj zarzuty kradzieży usłyszał 20-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego.

Radzyńscy kryminalni w trakcie wykonywania czynności służbowych ujawnili, że pod koniec ubiegłego miesiąca w jednym ze sklepów narzędziowych skradziono wiertarko-wkrętarkę wartą ponad 600 złotych. Policjanci ustalili również sprawcę powyższego czynu. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna skradziony sprzęt sprzedał w lombardzie. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że nie jest to jedyny czyn na koncie młodzieńca, który w lutym br. jeszcze dwukrotnie dokonał kradzieży wiertarko-wkrętarek. Za każdym razem działał w ten sam sposób. Kradł z wystawy sprzęt z podłączonym do niego jednym akumulatorem. Na wystawie pozostawiał walizkę z resztą osprzętu.

 

17

mar

2015

Kąkolewnica. Policjanci nie pozwolili przenocować złodziejowi w skradzionym aucie

Michał Maliszewski   

Skradziony samochódWczoraj 27-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica usłyszał zarzut paserstwa.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godziny 1-ej w nocy w miejscowości Kąkolewnica. Pełniący tam służbę dzielnicowi ujawnili na terenie łąk, samochód marki Opel Movano, pochodzący z przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, że auto zostało skradzione z terenu Luxemburga. W trakcie kontroli opla mundurowi zauważyli śpiącą na tylnej kanapie osobę. Okazało się, że jest to 27-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. Mężczyzna zupełnie nie spodziewał się wizyty mundurowych, przed zaśnięciem zdjął buty i przykrył się kołdrą.

 

16

mar

2015

Radzyń Podlaski. Znaleziono dwa ciała

Michał Maliszewski   

PolicjaWczoraj (16.03) koło godziny 17.00 dyżurny radzyńskiej Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie z prośbą o sprawdzenie jednego z domów przy ulicy Przesmyckiego (oś. Zgoda).

Gdy policjanci pojechali pod wskazany przez zgłaszającego adres drzwi były zamknięte, a po wkroczeniu do budynku odnaleziono dwa ciała – mężczyzny i kobiety. Okazało się, że 60-latkowie nie żyją. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok.

Na miejscu pracowali policjanci wraz z komendantem policji pod nadzorem prokuratora. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu.

 

16

mar

2015

Kuraszew. Złodzeje złapani, łup oddany

Michał Maliszewski   

Skradziony akumulatorZarzuty kradzieży usłyszeli w miniony weekend trzej mężczyźni w wieku 25-27 lat.

W trakcie wykonywanych czynności służbowych radzyńscy kryminalni ustalili, że na przełomie lutego i marca br. w miejscowości Kuraszew, doszło do popełnienia przestępstwa. Z informacji policjantów wynikało, że z terenu działki ogrodniczej sprawcy skradli: akumulatory, 20-litrową bańkę oleju napędowego, przewody rozruchowe z klemami oraz sekatory. Wartość powstałych strat została oszacowana na kwotę około 750 złotych.

 

10

mar

2015

Giną pieniądze i kosztowności

Mariusz Szczygieł   

wlamywaczKtoś okrada domostwa mieszkańców Radzynia...

Scenariusz za każdym razem jest podobny. Ktoś, czymś otwiera zamek w drzwiach, wchodzi do mieszkania, bierze pieniądze i biżuterię. A potem wychodzi i zamyka drzwi na klucz.

Dwa tygodnie temu, w piątek, w ten sposób okradziono dwa mieszkania na "Młodzieżówce". W ubiegły piątek mieszkanie po "odwiedzinach" znalazła mieszkanka bloku przy ul. Jagiellończyka.

Czy to jedna osoba, czy kilka? Nie wiadomo... W każdym razie, "KTOŚ" działa bardzo profesjonalnie i... zostawia po sobie porządek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 66