Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 maja 2015 imieniny: Iwony, Emilii

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

20

maj

2015

Dwa ścigacze trafiły do radzyńskiej „drogówki”

Michał Maliszewski   

Motocykle w radzyńskiej komendzie PolicjiOd poniedziałku weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego.

Powiększa się bilans zatrzymanych uprawnień do prowadzenia pojazdów za przekroczenie o ponad 50 km/h dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Podczas pierwszego dnia obowiązywania nowych przepisów na terenie województwa lubelskiego sześciu kierowców straciło prawo jazdy. To efekt działań akcji „Prędkość” przeprowadzonych na drogach całego kraju.

Oprócz zmian w przepisach mamy kolejną złą informację dla piratów drogowych: radzyńska komenda policji została wyposażona w dwa szybkie motocykle marki Honda CBF 600S z 2006 roku.

 

18

maj

2015

Żakowola. Zmęczenie przyczyną czołowego zderzenia

Michał Maliszewski   

Zderzenie czołowe w ŻakowoliDo zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 14:00 na krajowej 19-ce w miejscowości Żakowola Radzyńska.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Subaru, 69-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej doprowadził do czołowego zderzenia z osobowym volkswagenem. Mężczyzna prawdopodobnie w wyniku zaśnięcia zjechał na przeciwległy pas ruchu, tam zderzył się z jadącym w stronę Lublina autem. Drugim pojazdem kierował 32-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości.

 

17

maj

2015

Białka. Ośmiolatek wiechał wprost pod koła samochodu

Michał Maliszewski   

Auto, które brało udział w zdarzeniuDo zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 12:00 na drodze krajowej K-19 w Białce.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 8-letni chłopiec, wjechał wprost pod koła jadącego w stronę Radzynia Podlaskiego samochodu osobowego marki Renault. Samochodem kierowała 41-letnia mieszkanka Sochaczewa. W chwili zdarzenia kobieta była trzeźwa, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.

 

15

maj

2015

Marynin. Kolejny odnaleziony pocisk w przeciągu tygodnia

Michał Maliszewski   

Odnaleziony pociskDyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany o tym, że w miejscowości Marynin został odnaleziony przedmiot przypominający niewybuch.

O znalezisku poinformował mundurowych pracownik Urzędu Gminy. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że na polu, nieopodal drogi gruntowej, leżał niemal 70 centymetrowy pocisk rakietowy. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Tego samego dnia niewybuch został zneutralizowany.

 

15

maj

2015

Radzyń Podlaski. Miał 2 promile - wsiadł za kierownicę..

Mariusz Szczygieł   

Karetka pogotowia zabiera poszkodowanegoMieszkańcy ulicy Podlaskiej w Radzyniu myśleli, że w nocy nasze miasto nawiedzi burza.

Około 20:40 w czwartek 14 maja br. huk wywołało jednak nie wyładowanie atmosferyczne, a uderzenie samochodu w bramę jednej z posesji przy ich ulicy.

To prowadzone przez 45-letniego kierowcę volvo zjechało na pobocze drogi i zakończyło swoją drogę w ogrodzeniu. Mężczyznę przewieziono karetką pogotowia do szpitala, poddano go tam również badaniu trzeźwości. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie - to wynik badania... Na szczęście jechał w samochodzie sam... 

 

14

maj

2015

Wola Osowińska. Prosto pod koła nadjeżdżającego samochodu

Michał Maliszewski   

Na miejscu zdarzenia11 maja około godz. 15:30 na skrzyżowaniu ulicy Nowej i Parkowej w miejscowości Wola Osowińska doszło do wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 17-letni mieszkaniec gm. Borki  doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Volkswagen. Kierujący jednośladem wyjechał wprost pod koła jadącego drogą z pierwszeństwem przejazdu auta. Samochodem kierowała 44-letnia mieszkanka gm. Borki. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał nastoletni cyklista, który przewieziony został do szpitala. Jak ustalili funkcjonariusze, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone badanie.

 

12

maj

2015

Wola Osowińska. Po zderzeniu z drzewem wypadł z samochodu. Prowadził pijany

Michał Maliszewski   

Auto po wypadkuRadzyńska komenda Policji ustala szczegóły zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po godz. 13:00 na ul. Krzywie w miejscowości Wola Osowińska.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volvo 25-letni mieszkaniec gm. Borki podczas wyprzedzania ciągnika rolniczego stracił panowanie nad pojazdem. 25-latek zjechał na prawe pobocze, po czym jego auto uderzyło w dwa przydrożne drzewa. W trakcie zdarzenia mężczyzna wypadł z samochodu. W wyniku wypadku 25-latek doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia był pijany.

 

10

maj

2015

Bezwola. Odnaleziono pocisk artyleryjski na łące

Michał Maliszewski   

Odnaleziony niewybuchDo zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Bezwola.

Dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany, że na terenie łąk przypadkowy przechodzień zauważył przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to pocisk artyleryjski kompletny z zapalnikiem, pochodzący z okresu II wojny światowej. Był on mocno skorodowany. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Tego samego dnia niewybuch został zneutralizowany.

 

09

maj

2015

Radzyń Podl. Fałszywe zeznania i bójka z użyciem niebezpiecznych przedmiotów na ulicy

Mariusz Szczygieł   

Gaz łzawiący i pałka użyta w czasie bójkiDo zdarzenia doszło w minioną środę wieczorem.

Wówczas dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał informację, że na jednej z ulic Radzynia Podlaskiego doszło do awantury pomiędzy grupą mężczyzn. Patrol, który pojechał na miejsce zastał czterech mieszkańców gminy i miasta Radzyń Podlaski w wieku 22-35 lat. Oświadczyli oni, że zostali zaatakowani i pobici bez żadnego powodu, przez grupę mężczyzn. Podali również część personaliów rzekomych sprawców. Policjanci natychmiast podjęli czynności. Ustalili nazwiska pozostałych uczestników zdarzenia: 8 mieszkańców gminy Radzyń Podlaski w wieku 18-21 lat. Wówczas okazało się, że przekazana informacja znacznie odbiega od rzeczywistego przebiegu wydarzeń. Funkcjonariusze ustalili faktyczny jego przebieg.

 

09

maj

2015

Mościska. Pijany opuścił samochód i próbował uciec policji

Michał Maliszewski   

PolicjaDo zdarzenia doszło wczoraj po północy w miejscowości Mościska.

Policjanci zespołu Patrolowo-Interwencyjnego chcieli zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy marki Nissan. Kierowca auta widząc sygnały do zatrzymania pojazdu próbował uniknąć kontroli. Zatrzymał samochód około 100 metrów przed patrolem i zbiegł pozostawiając auto. Szybko został zatrzymany. Wówczas okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 37-letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica. W chwili zatrzymania był pijany.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 69