Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 31 lipca 2014 imieniny: Helena, Ignacy, Lubomir

29

lip

2014

Sprawca fałszywych alarmów bombowych ujęty!

Michał Maliszewski   

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.plŁódzcy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca woj. lubelskiego podejrzanego o fałszywe alarmy bombowe przekazane 22 lipca 2014 roku do licznych instytucji oraz urzędów na terenie całego kraju, w tym do radzyńskich placówek (więcej tutaj!).

Funkcjonariusze z całej Polski rozpoczęli poszukiwania sprawcy tych fałszywych alarmów. Łódzcy policjanci podjęli pewien trop, który naprowadził ich na 41-letniego mieszkańca woj. lubelskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na podjęcie decyzji o jego zatrzymaniu, do którego doszło 24 lipca w Śremie, w województwie wielkopolskim. Mężczyzna jechał tirem do Francji. W tym samym czasie śledczy przeszukali jego miejsce zamieszkania i zabezpieczyli komputer oraz inne nośniki elektroniczne. Podejrzewany mężczyzna został przewieziony do Łodzi i poddany badaniu wariografem, tzw. wykrywaczem kłamstw.

 

24

lip

2014

Święto Policji w radzyńskiej komendzie

Michał Maliszewski   

Podczas Święta Policji w radzyńskiej komendzieW końcu możemy oficjalnie napisać - Jerzy Czebreszuk już nie pełniący obowiązki, lecz mianowany komendantem radzyńskiej policji.

To stanowisko uzyskał z rąk Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Michała Domaradzkiego podczas Święta Policji w radzyńskiej jednostce KPP wczoraj o godzinie 13.00. Na uroczystości stawili się: marszałek woj. lubelskiego Sławomir Sosnowski, wicestarosta powiatu radzyńskiego Anna Bogutyn, wiceburmistrz Mirosław Kałuski, wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, wójt gminy Kąkolewnica Zbigniew Ładny, wójt gminy Wohyń Stanisław Jóźwik, wójt gminy Ulan Majorat Jan Łaski, zastępca prokuratora rejonowego w Radzyniu Podlaskim Marzena Wojtuń, zastępca komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Radzyniu Leszek Niewęgłowski oraz komendant Straży Miejskiej Jan Kuszpa.

 

24

lip

2014

Ulan. Znaleziono zwłoki mężyczyzny przy moście

Michał Maliszewski   

Pogotowie ratunkowe i Straż Pożarna w Ulanie19. 07 2014 roku około godziny 9.15 do radzyńskiej komendy zgłoszono zaginięcie mężczyzny.

- W minioną sobotę mężczyzna wyszedł z domu i nie wrócił. Wczoraj około godziny 15.00 ciało 68-latka zostało znalezione w rowie melioracyjnym przy moście w Ulanie. Zostało zabezpieczone w prosektorium. Czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratury – poinformowała nas Barbara Salczyńska, rzecznik KPP.

 

23

lip

2014

Bełcząc. 77-letnia kobieta spłonęła w swoim domu

Michał Maliszewski   

Pożar domu w Bełczącu - zdjęcia nadesłane przez naszego CzytelnikaJak poinformował nas funkcjonariusz Straży Pożarnej wczoraj o godzinie 22.24 w miejscowości Bełcząc (gm. Czemierniki) wybuchł pożar domu, w którym przebywała 77-letnia właścicielka posiadłości.

Drewniany budynek kryty eternitem stał po sam dach w płomieniach, więc strażacy od razu przystąpili do gaszenia. Na miejsce przyjechało 5 samochodów gaśniczych, by jak najszybciej ugasić rozprzestrzeniający się płomień.

 

22

lip

2014

Alarm o bombie w Urzędzie Skarbowym i prokuraturze

Michał Maliszewski   

Sygnał policyjnyDzisiaj z samego rana do Urzędu Skarbowego dotarła wiadomość e-mail o podłożonym w radzyńskiej placówce ładunku wybuchowym.

- Z informacji wynikało, że w Urzędzie Skarbowym została podłożona bomba i w określonym czasie wybuchnie. Jak się później okazało, takiego samego e-maila sprawcy wysłali również do prokuratury. Około godziny ósmej w tych dwóch miejscach policjanci wykonywali czynności i nie potwierdzili zgłoszenia – żaden ładunek nie został znaleziony. Ewakuacja się nie odbyła. – mówiła nam rzecznik KPP Barbara Salczyńska.

 

21

lip

2014

Radzyń. Zgłosił się na komendę ze znalezionym portfelem

Michał Maliszewski   

Sygnał policyjnyObywatelską postawą wykazał się mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski, który w sobotnie przedpołudnie zgłosił się do radzyńskiej komendy.

Mężczyzna oświadczył, że na jednej z ulic Radzynia Podlaskiego znalazł portfel. Poprosił, aby zgubę przekazać prawowitemu właścicielowi. Wewnątrz poza kompletem dokumentów, tj. dowodem osobistym, prawem jazdy i dowodem rejestracyjnym znajdowała się znaczna suma pieniędzy.

 

21

lip

2014

Ulan. Wypadek z udziałem rowerzysty

Michał Maliszewski   

Miejsce zdarzenia Do wypadku doszło w niedzielę (20.07) przed południem na drodze krajowej K-63 w miejscowości Ulan Majorat.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 89-letni mieszkaniec gminy Ulan, prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowego manewru skrętu w lewo, doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Opel. Pojazdem kierował 33-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.

 

09

lip

2014

Tchórzew. 62-latek nie przeżył dachowania

Mariusz Szczygieł   

Tico po dachowaniuOkoło 18.30 w środę 9 lipca w Tchórzewie dachowało daewoo tico.

Do wypadku doszło na drodze łączącej krajową 19-tkę z Tchórzewem. Jak poinformował nas rzecznik KPP Konrad Osypiński - Deawoo z nieznanych przyczyn zjechało w lewo i koziołkując dachowało w polach. Śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu osobowego - 62-letni mieszkaniec gminy Borki.

Szczegóły tego tragicznego zdarzenia ustala radzyńska policja.

 

04

lip

2014

Niewęgłosz. Pożar słomianych bel

Michał Maliszewski   

Pożar słomianych belStrażacy nie próżnowali piątkowego wieczoru.

Chwilę po godzinie 21 otrzymali zgłoszenie o pożarze bel słomy na polu w Niewęgłoszu. Udaliśmy się razem z nimi. Zobaczyliśmy kilkadziesiąt słomianych bel objętych pożarem - razem około 280 m2. Gdy jedna jednostka rozpoczęła walkę z żywiołem po 10 minutach pojawił się wóz Ochotniczej Straży Pożarnej. Później do pomocy przyjechały jeszcze trzy jednostki OSP. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

 

04

lip

2014

Radzyń. Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną kolizji

Michał Maliszewski   

Kolizja na LubelskiejDzisiaj o godzinie 12.30 na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej z Zabielską doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Policji kobieta podróżująca audi jechała w stronę ronda Żołnierzy WiN, natomiast mężczyzna jadący autem marki Renault wyjeżdżał z ulicy Zabielskiej. Kierowca francuskiego pojazdu nie upewniając się wymusił pierwszeństwo.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 56