Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 marca 2015 imieniny: Felicyty, Pawła, Tomasza | 1000 - Zjazd gnieźnieński

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

05

mar

2015

Jaski. Znaleziono potrąconego rowerzystę

Mariusz Szczygieł   

RowerW środę, 4 marca około 21:50, radzyńska policja otrzymała zgłoszenie o potrąconym rowerzyście.

Do zdarzenia doszło na drodze pomiędzy Zakrzewem a Jaskami. 55-latek jadący rowerem został potrącony przez pojazd, a następnie ciągnięty około 50 metrów.

Samochód odjechał z miejsca zdarzenia, a na miejscu wypadku znaleziono tylko rowerzystę w ciężkim stanie. Obecnie poszkodowany przebywa w radzyńskim szpitalu.

 

28

lut

2015

Borki. Wypadek przy stacji benzynowej. Jedna osoba w szpitalu

Michał Maliszewski   

Auta uczestniczące w wypadkuDzisiaj około godziny 11.00 na drodze K19 w miejscowości Borki koło stacji benzynowej miał miejsce wypadek z udziałem dwóch samochodów.

Kierujący Iveco jechał w stronę Lublina. W ostatniej chwili zauważył, że jadące przed nim auto zatrzymało się na jego pasie z zamiarem skrętu w lewo na stację benzynową. Próbując uniknąć zderzenia kierowca ciężarówki skręcił w prawo, by ominąć pojazd, a następnie skontrował, by nie wpaść do rowu. Niestety ten manewr skończył się kolizją z nadjeżdżającym z naprzeciwka peugeotem, jadącym w stronę Radzynia Podlaskiego.

 

27

lut

2015

Żelizna. Ujęto amatorów cudzego mienia

Michał Maliszewski   

Skradzione przedmiotyDo zdarzenia doszło w połowie ubiegłego tygodnia w miejscowości Żelizna.

W nocy sprawcy włamali się do budynku gospodarczego, skąd skradli kosę spalinową marki STIHL oraz kosiarkę spalinową. Wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę około 1500 złotych. Amatorzy cudzego mienia nie długo cieszyli sie łupem.  

Radzyńscy kryminalni ustalili ich personalia. Okazało się, że są to dwaj 20-letni mężczyźni. Mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska oraz mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski zatrzymani zostali do wyjaśnienia. Policjanci odzyskali również całe skradzione mienie. Wczoraj mężczyźni już usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 

26

lut

2015

Bezwola. Motocyklista nie przeżył wypadku

Mariusz Szczygieł   

Oględziny miejsca wypadkuDroga krajowa nr 63 w Bezwoli jest zablokowana.

Na przejeździe kolejowym motocyklista uderzył w tył samochodu dostawczego. 31-latek kierujący jednośladem nie przeżył zderzenia. Mieszkał w Radzyniu...

Do wypadku doszło około 17.40. Obydywa pojazdy jechały w stronę Radzynia. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca dostawczaka, stosując się do znaku STOP, zatrzymał swój pojazd przed torami kolejowymi. Jadący za nim motocyklista nie zdołał wyhamować swojej maszyny i uderzył w tył stojącego przed nim pojazdu. 

 

24

lut

2015

Dwa zdarzenia drogowe w ciągu jednej doby

Michał Maliszewski   

Volkswagen Golf po stłuczceRadzyńscy policjanci ustalają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło minionej doby na terenie powiatu radzyńskiego.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 6:00 na drodze K19 w miejscowości Paszki Małe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW, na prostym odcinku drogi, doprowadził do zderzenia z jadącym przed nim samochodem ciężarowym marki Mercedes. Prawdopodobnie w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości, osobówka uderzyła w tył jadącego przed nim auta. Samochodem osobowym  kierował 77-etni mieszkaniec gminy Borki. Drugim autem kierował 55-letni obywatel Ukrainy. W wyniku zdarzenia 77 latek doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

 

24

lut

2015

Kąkolewnica. Zatrzymany za włamanie "na śpiocha"

Michał Maliszewski   

Po włamaniuZarzut usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszał wczoraj 23-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w miejscowości Kąkolewnica. Z ustaleń policjantów wynika, że około godz. 1.00 w nocy sprawca wybił szybę w piwnicy domu jednorodzinnego i dostał się do jego środka. Mężczyzna jednak niczego nie ukradł, gdyż odgłosy plądrowania domu obudziły śpiącą właścicielkę. Kobieta rozpoznała mężczyznę. Chłopak widząc pokrzywdzoną oszukał ją. Szybko wymyślił powód, dla którego przebywał w jej domu w środku nocy. Twierdził, że ktoś go gonił, więc ten musiał się schować. Po rozmowie z kobietą opuścił jej dom.

 

21

lut

2015

Policjanci ujawnili 10 nielegalnych automatów do gier hazardowych

Michał Maliszewski   

PolicjaPolicjanci z Wydziału Kryminalnego radzyńskiej komendy ustalili, że w dwóch lokalach na terenie miasta znajdują się nielegalne urządzenia, które służą do prowadzenia gier hazardowych.

W minioną środę policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej wspólnie zweryfikowali tę informację. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczyli łącznie 10 automatów służących do gier hazardowych, które znajdowały się tam nielegalnie. Maszyny zostały przetransportowane do Urzędu Celnego.

 

19

lut

2015

Dyrektor szkoły na rauszu

Michał Maliszewski   

Policja16 lutego około godziny 8.30 dyżurny radzyńskiej Komendy Powiatowej Policji otrzymał informację, z której wynikało, że dyrektor jednej ze szkół na terenie gminy Borki prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.

Patrol policji, który przyjechał na miejsce zdarzenia potwierdził przypuszczenia zgłaszającego. Okazało się, że dyrektor znajduje się w stanie nietrzeźwości. Podczas pomiaru urządzenie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Policja prowadzi czynności wyjaśniające zaistniałą sytucję.

 

16

lut

2015

Borki. Pobili i wywieźli do lasu

Michał Maliszewski   

PolicjaW miniony piątek dyżurny radzyńskiej komendy został telefonicznie poinformowany o popełnieniu przestępstwa na szkodę 32-letniego mieszkańca gminy Borki.

Mężczyzna oświadczył, że wbrew swojej woli został zawieziony do lasu i pobity przez 4 sprawców. Ze zgłoszenia pokrzywdzonego dodatkowo wynikało, że mężczyźni grozili mu śmiercią, a także ukradli piłę spalinową i portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 600 złotych. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. 32-latek posiadał widoczne obrażenia ciała i trafił do szpitala.

 

11

lut

2015

Objazd w Woli Chomejowej zablokowany. Ciężarówka na poboczu

Michał Maliszewski   

Droga zablokowana. Ciężarówka na poboczu.Dzisiaj (11.02) o godzinie 18.30 ciężarówka jadąca objazdem przez Wolę Chomejową w stronę Lublina zakończyła podróż na poboczu.

Podczas wymijania się dwóch aut ciężarowych kierujący Volvo zjechał na prawą stronę drogi. Próba wyprowadzenia auta okazała się być bezskuteczna i pojazd ugrzązł na poboczu. Droga w tym miejscu jest zablokowana do około 22.00. W tej chwili trwa akcja wyciągania ciężarówki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 65