Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 października 2014 imieniny: Marleny, Seweryna | 2011 - zmarł ks. kan. Zbigniew Chaber, wieloletni proboszcz parafii św. Trójcy

20

paź

2014

Brzostówiec. Nietrzeźwy i bez uprawnień kierował autem

Michał Maliszewski   

PolicjaZa kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 30-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 17.00 w miejscowości Brzostówiec. Pełniący tam służbę patrol, zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Fiat. Podczas kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Po przebadaniu 30-latka okazało się, że jest pijany. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo w czasie kontroli mundurowi ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, a auto nie jest jego własnością.

 

18

paź

2014

Radzyń. Pracownica banku przywłaszczyła 280 tysięcy złotych klientów placówki!

Michał Maliszewski   

PolicjaRadzyńscy policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 24-letnią mieszkankę gminy Radzyń Podlaski.

Jak ustalili, kobieta będąc pracownicą jednej z radzyńskich placówek bankowych, przywłaszczyła na jego szkodę pieniądze o łącznej wartości niemal 280 tys. złotych. Pieniądze te  zgromadzone były na kontach klientów. 24-latka, posiadając dostęp do rachunków, dokonywała z nich wypłat gotówki. Następnie, aby ukryć niedobory kasowe, podrabiała dokumenty kasowe wpłat i wypłat środków finansowych tych klientów.

 

18

paź

2014

Radzyń Podlaski. 78-latek potrącił 16-latka

Michał Maliszewski   

Miejsce potrąceniaJak poinformowała nas rzecznik KKP, Barbara Salczyńska do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19.30 na ul. Wyszyńskiego w Radzyniu Podlaskim.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Fiat, potrącił przechodzącego przez ulicę pieszego. Autem kierował 78-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego natomiast drugim uczestnikiem zdarzenia okazał się 16-latek z Radzynia Podlaskiego.

 

16

paź

2014

Wohyń. 16-latek okradał własnego kolegę

Michał Maliszewski   

PolicjaZa kradzież przedmiotów wartości około 1600 złotych będzie odpowiadał 16-letni mieszkaniec gminy Wohyń.

Do zdarzenia doszło wczoraj Wohyniu. Z dzielnicowym tej gminy skontaktowała się kobieta, informując o kradzieży, do jakiej doszło w jej domu. Zgłaszająca podała również, że widziała i zna sprawcę. Kiedy dzielnicowy dotarł na miejsce interwencji kobieta wskazała młodzieńca. Okazało się, że jest to 16-letni kolega jej syna.

 

13

paź

2014

Radzyń Podl. 10-latek spowodował kolizję i uciekł

Michał Maliszewski   

PolicjaRadzyńska policja ustala szczegóły zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Wyszyńskiego.

Do policjantów patrolujących miasto podszedł mężczyzna, który oświadczył, że uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Dodał, że kiedy jechał ulicą Wyszyńskiego, nagle na jezdnię wyjechał rowerem młody chłopak, doprowadzając do zderzenia. Kierujący samochodem 25-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego zaraz po zdarzeniu zatrzymał pojazd. Kiedy próbował sprawdzić czy chłopcu nic się nie stało oraz powiadomić o wszystkim jego rodziców, ten odjechał z miejsca zdarzenia. Wersję mężczyzny potwierdzili świadkowie.

 

13

paź

2014

Zgubiłeś portfel? Jest na komendzie!

Michał Maliszewski   

PolicjaRadzyńscy policjanci poszukują osoby, która zgubiła portfel z zawartością pieniędzy. Zguba znaleziona została na ul. Chomiczewskiego w Radzyniu Podlaskim.

Portfel wraz z zawartością pieniędzy znaleziony został przez mieszkańca Radzynia Podlaskiego we wrześniu br. na ul. Chomiczewskiego. Uczciwy znalazca przyniósł go do komendy, gdzie czeka na właściciela. Bliższe informacje pod numerem telefonu (83) 35 12 251 lub osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim, ul. Warszawska 100a.

 

06

paź

2014

Tchórzew. Miał ze sobą 58 gramów konopii indyjskich oraz wskazał nielegalną uprawę

Michał Maliszewski   

Nielegalna uprawa konopii indyjskichRzecznik radzyńskiej Komendy Powiatowej Policji Barbara Salczyńska poinformowała nas o tym, że policjanci zabezpieczyli rosnące w zagajniku 5 roślin konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w miejscowości Tchórzew. W trakcie pełnionej służby radzyńscy funkcjonariusze zauważyli stojący na poboczu drogi samochód. Kiedy podeszli bliżej, aby sprawdzić czy nic się nie stało, z wnętrza poczuli silną woń marihuany. Podczas kontroli samochodu znaleźli tam 58 gramów tego narkotyku. W chwili kontroli w samochodzie oraz jego pobliżu znajdowały się 4 osoby w wieku 18-19 lat. Policjanci ustalili, do kogo należy przewożona marihuana. Okazało się, że to 19-letni mieszkaniec gminy Czemierniki zerwał ją z zagajnika znajdującego się na terenie powiatu lubartowskiego. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

 

02

paź

2014

Lichty. Na polu znaleziono pociski

Mariusz Szczygieł   

Znalezione pociski17 pocisków przeciwlotniczych, kalibru 37 mm, znalazł właściciel pola w Lichtach.

Niewybuchy pochodzą najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Na miejsce przybyła zaalarmowana przez rolnika policja, która zabezpieczyła pociski do czasu przyjazdu na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Policja apeluje! - Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.

 

29

wrz

2014

Niewęgłosz. Płoną sterty słomy

Mariusz Szczygieł   

Płoną dwie wielkie sterty słomyW Niewęgłoszu płonie około 1000 bel słomy, ułożonych w dwóch stertach. 

Łunę pożaru widać doskonale tuż po wyjechaniu z Radzynia, ale widoczna jest także w Borkach, czy Bełczącu, nie wspominając o bliższych miejscowościach. Na miejscu jest w tej chwili 6 gaśniczych jednostek straży pożarnej. Akcja dogaszania rozpocznie się za kilka godzin - sterty znajdują się w środku pól - nie ma zagrożenia dla życia ludzkiego, ani domostw. 

Co spowodowało ten wielki pożar? Nie zauważono dzisiaj żadnego pioruna w naszej okolicy, nie było też niesprzyjających warunków atmosferycznych takich jak: susza, czy wiatr, który mógłby przenieść ogień, dlatego też przypuszcza się, że było to podpalenie.

 

29

wrz

2014

Kolejna stłuczka na skrzyżowaniu ul. Bohaterów z Konstytucji

Michał Maliszewski   

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Bohaterów z KonstytucjiDzisiaj (29.09) około godziny 15.00 na skrzyżowaniu ulic Bohaterów z Konstytucji 3 Maja doszło do zderzenia, w wyniku którego kierowca forda oraz pasażerka daewoo zostali przewiezieni do szpitala.

Według wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem marki Daewoo jechał w stronę targowiska miejskiego ulicą Bohaterów, natomiast ford fiesta zmierzał w stronę ronda hm. Odrzygoździa. Kierujący koreańskim autem nie zatrzymał się na skrzyżowaniu i uderzył w nadjeżdżającą fiestę. Ford obrócił się na szosie, natomiast daewoo uderzyło w płot i zapaliło się. Kierujący nexią tłumaczył, że najprawdopodobniej nie zadziałały mu hamulce, dlatego wjechał na skrzyżowanie nie upewniając się, czy może to zrobić bezpiecznie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 60