Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 kwietnia 2014 imieniny: Roberta, Rudolfa

13

kwi

2014

Radzyń Podlaski. Zahaczył rowerzystę i uderzył w drzewo

Mariusz Szczygieł   

Uderzył w drzewo

Około godz. 16.30 na ulicy Międzyrzeckiej doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i roweru.

Obdywa pojazdy jechały w stronę Międzyrzeca. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że wjeżdżający ze ścieżki rowerowej na jezdnię rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu Międzyrzecką BMW. Tylko dzięki przytomnej reakcji kierowcy osobówki, który zjechał do rowu i prawą stroną ominął rowerzystę, właściciel jendnośladu nie znalazł się pod kołami samochodu. BMW zahaczyło wprawdzie o rowerzystę, ale ten wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.

 

11

kwi

2014

Świerże. Pijany kierowca dachował, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia

Michał Maliszewski   

Auto po dachowaniuZa kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 32-letni mieszkaniec gm. Wohyń, który w czwartkowe popołudnie w miejscowości Świerże stracił panowanie nad samochodem, dachował i wylądował na poboczu.

10 kwietnia około godziny 17.00 dyżurny radzyńskiej jednostki Policji otrzymał informację, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, nagle stracił panowanie nad pojazdem. Auto zsunęło się z drogi na przyległą do niej łąkę i dachowało. 32-latek postanowił porzucić samochód i uciec z miejsca zdarzenia. Mężczyzna zabrany został z przez innego kierowcę. Policjanci, którzy dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie. W uszkodzonym pojeździe nie było żadnych dokumentów oraz tablic rejestracyjnych, które jak się później okazało zostały zabrane, przez właściciela samochodu.

 

11

kwi

2014

Radzyń. Właściciele lokalu posiadali nielegalne automaty

Michał Maliszewski   

Policja przy automatach do gierJak poinformowała nas rzecznik KPP Barbara Salczyńska, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych.

W trakcie wykonywania czynności służbowych radzyńscy kryminalni ustalili, że w jednym z lokali na terenie Radzynia Podlaskiego, znajdują się nielegalne urządzenia, które służą do prowadzenia gier hazardowych. Wczoraj po południu funkcjonariusze radzyńskiej policji i Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej wspólnie zweryfikowali tą informację. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczyli 5 automatów służących do gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom. Na miejscu funkcjonariusze wykonali szereg czynności, które pozwolą wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.

 

09

kwi

2014

Stoczek. 7 zastępów Straży Pożarnej gasiło pożar!

Michał Maliszewski   

Strażacy podczas akcji

Prawie codziennie strażacy muszą interweniować w sprawie wypalania traw, lecz wczorajszy pożar na tak dużym obszarze zapamiętają pewnie na długo.

16 hektarów nieużytków rolnych płonęło wczoraj w miejscowości Stoczek na skutek podpalenia przez nieznaną osobę. Straż Pożarna walczyła z ogniem około 5 godzin, a w akcji uczestniczyło 36 strażaków.

- Jest to w tym roku największy pożar z jakim mieliśmy styczność. Wcześniej były to powierzchnie do 9 ha, ale wczorajszy zaskoczył swoją rozpiętością i został zakwalifikowany jako „pożar duży” – mówił rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu, kapitan Krzysztof Gomółka.

 

08

kwi

2014

Grabowiec. Byłeś świadkiem wypadku?

Michał Maliszewski   

Sygnał policyjnyKomenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej śledztwo w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 26 marca około godz. 14.25 w miejscowości Grabowiec na drodze K-19.

W wyniku zderzenia samochodu osobowego marki BMW oraz motoroweru zmarł kierujący jednośladem. Radzyńscy policjanci apelują do osób, które widziały ten wypadek, znalazły się na miejscu już po zdarzeniu bądź też posiadają wiedzę dotyczącą okoliczności w jakich doszło do zdarzenia.

 

08

kwi

2014

Nowy komendant radzyńskiej Policji

Michał Maliszewski   

Nowy komendant w radzyńskiej PolicjiWczorajo godz. 8.30 w sali konferencyjnej radzyńskiej komendy odbyła się uroczystość wprowadzenia i powitania pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Radzyniu Podlaskim nadkom. Jerzego Czebreszuka.

Wprowadzenia dokonał Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki, który przedstawił zebranym sylwetkę oraz przebieg służby w Policji nowego szefa radzyńskich funkcjonariuszy. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza jednostki, pracownicy oraz przedstawiciele związków zawodowych.

 

05

kwi

2014

Zmiana komendanta w radzyńskiej Policji

Michał Maliszewski   

Komendant Wiesław SłotwińskiObecny komendant jednostki Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim Wiesław Słotwiński z dniem 6 kwietnia (niedziela) z racji uzyskania praw emerytalnych przechodzi na emeryturę.

Od poniedziałku pełniącym jego obowiązki będzie nadkomisarz Jerzy Czebreszuk. Jest to dotychczasowy komendant Komisariatu Policji w Wisznicach.

Gdy tylko zostanie powołany nowy komendant niezwłocznie o tym napiszemy.

 

05

kwi

2014

Kąkolewnica. Wypadek z udziałem jednośladu

Michał Maliszewski   

Motocykl uczestniczący w zdarzeniuRadzyńscy policjanci ustalają szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godz. 16.40 na krajowej 19-ce w miejscowości Kąkolewnica.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Opel, prawdopodobnie w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, doprowadziła do zderzenia z jadącym drogą krajową motorowerem. Samochodem kierowała 20-letnia mieszkanka powiatu międzyrzeckiego. Motocyklem kierował 17-letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica, który w wyniku wypadku doznał obrażeń ciała i został przewieziony do radzyńskiego szpitala. Jak potwierdziło przeprowadzone badanie stanu trzeźwości uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

 

02

kwi

2014

Wohyń. Polonezem wprost do rowu

Michał Maliszewski   

Polonez w rowieDzisiaj o godzinie 16.50 w miejscowości Wohyń na ulicy Radzyńskiej zdarzył się wypadek, na skutek którego kierowca poloneza wraz z małżonką wylądowali w pobliskim rowie.

Ze wstępnych ustaleń policji dowiedzieliśmy się, że kierujący autem 64-letni Tadeusz P. na łuku drogi z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna podróżował z żoną, która z obrażeniami głowy została przewieziona do szpitala. W trakcie zdarzenia kierowca był trzeźwy.

Trwają czynności ustalające jak doszło do tego wypadku.

 

29

mar

2014

Policja zaprasza na debatę społeczną!

Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim   

Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu PodlaskimKomendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim zaprasza mieszkańców powiatu na otwartą debatę społeczną na temat "Poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu radzyńskiego".

Debata odbędzie się w dniu 14 kwietnia o godz. 17.00 w Zespole Szkół w miejscowości Kąkolewnica, ul. Szkolna 4.

Tematy, które poruszone będą podczas spotkania:

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 51