Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 31 stycznia 2015 imieniny: Marcelina, Ludwik, Jan

29

sty

2015

Mościska. Zatrzymany na gorącym uczynku

Michał Maliszewski   

Pojemniki na paliwoDo zdarzenia doszło w miniony wtorek około godziny 1.00 w nocy.

Wówczas policjanci patrolujący teren miejscowości Mościska, zauważyli przy zaparkowanym samochodzie ciężarowym, przygotowane puste plastikowe bańki. Mundurowi podejrzewali, że pozostawione pojemniki służyć miały do kradzieży, a sprawca uciekł widząc nadjeżdżający pojazd. Mężczyzna nie cieszył się długo wolnością. Został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy powrócił na miejsce kradzieży. Okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec Łukowa. Młodzieniec trafił do policyjnego aresztu.

 

23

sty

2015

Radzyń Podl. Zarzuty za kradzież paliwa

Michał Maliszewski   

Ukradzione paliwoW ubiegły czwartek, w Radzyniu Podlaskim, po godzinie 1:00 w nocy funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali dwoje młodych mieszkańców Radzynia Podlaskiego.

Z ustaleń policjantów wynikało, że 20-latka oraz jej o 5 lat starszy znajomy dokonali kradzieży oleju napędowego. Kiedy zatrzymali podróżującą osobowym autem parę potwierdzili wcześniejsze informacje. W bagażniku oraz na tylnym siedzeniu samochodu policjanci ujawnili plastikowe bańki z zawartością oleju napędowego oraz wąż gumowy służący do spuszczania paliwa.

 

23

sty

2015

Jak nie dać się oszukać „metodą na wnuczka”!

Barbara Salczyńska - rzecznik KPP w Radzyniu Podlaskim   

Ulotka informacyjnaDzielnicowi z lubelskiego garnizonu będą odwiedzać starszych mieszkańców naszego województwa.

Przekażą informację jak nie dać się oszukać i zostawią ulotkę z ostrzeżeniem. „Metoda na wnuczka” jest najczęściej stosowana przez oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych. Funkcjonariusze współpracują także z Kościołem. Informacje jak nie dać się oszukać przekazują więc także księża. Informacje o działaniach sprawców są również dostępne na stronach internetowych Policji.

Ponad 5 tysięcy ulotek z informacją jak nie dać się oszukać trafiło już do dzielnicowych z garnizonu lubelskiego. Teraz mundurowi będą odwiedzać osoby starsze, ponieważ to one najczęściej padają ofiarą oszustów. Jedną z najpopularniejszych metod jest „metoda na wnuczka”. Dzielnicowi opiszą sposoby jakimi posługują się sprawcy. Przedstawią jak przebiega taka rozmowa przez telefon i na co zwrócić szczególną uwagę.

 

23

sty

2015

Zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych

Kpt. Krzysztof Gomółka, KP PSP Radzyń Podlaski   

Osoba stojąca na zamarźniętym stawieStrażacy z KP PSP w Radzyniu Podlaskim przypominają: Pamiętaj zawsze należy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność!

Wychodząc bawić się na powietrze, ubiór dostosuj do warunków pogodowych, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. W okresie zimowym podczas długich zabaw i spacerów należy zaopatrzyć się w ciepły napój (najlepiej przechowywany w termosie);

 

21

sty

2015

Radzyń. Nielegalne automaty hazardowe na terenie miasta

Michał Maliszewski   

AutomatyW trakcie wykonywania czynności służbowych radzyńscy kryminalni ustalili, że w jednym z lokali na terenie Radzynia Podlaskiego, znajdują się nielegalne urządzenia, które służą do prowadzenia gier hazardowych.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego radzyńskiej policji i Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej wspólnie zweryfikowali tą informację. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczyli 5 automatów służących do gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom. Automaty zostały zabezpieczone, natomiast na miejscu funkcjonariusze wykonali szereg czynności, które pozwolą wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.

 

19

sty

2015

Żakowola. Przewoził nielegalne papierosy i alkohol

Michał Maliszewski   

Przewożony towarDo zdarzenia doszło w minioną sobotę po godz. 14.00 w miejscowości Żakowola Radzyńska.

Pełniący służbę dzielnicowi, zatrzymali do kontroli kierującego osobowym audi mężczyznę. Z ich ustaleń wynikało, że może przewozić kontrabandę. Po zatrzymaniu okazało się, że posiadane informacje potwierdziły się. 47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej na tylnej kanapie oraz w bagażniku samochodu osobowego audi przewoził łącznie ponad tysiąc paczek papierosów oraz 10,5 litra wódki bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony. Uszczuplenie Skarbu Państwa wynosi ponad 18 tys. złotych.

 

17

sty

2015

Zabiele. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Michał Maliszewski   

PolicjaWczoraj dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany o ujęciu przez obywatela nietrzeźwego kierującego.

Do zdarzenia doszło po godzinie 18.00 w miejscowości Zabiele. Natychmiast skierowani zostali tam policjanci. Na miejscu okazało się, że chwilę przed ich przyjazdem mężczyzna uciekł. Zgłaszający dokładnie opisał wygląd i ubiór sprawcy, dodając że podejrzenia wzbudził sposób jazdy mężczyzny. Jechał on całą szerokością jezdni, po tym zatrzymał samochód na środku drogi. Kiedy zgłaszający podszedł do auta jego przeczucia potwierdziły się. Wtedy wyjął kluczyki ze stacyjki samochodu uniemożliwiając mężczyźnie dalszą jazdę oraz zadzwonił na Policję. Wskazał również kierunek ucieczki sprawcy.

 

14

sty

2015

Radzyń Podl. Amatorka biżuterii

Michał Maliszewski   

PolicjaZarzut kradzieży usłyszała wczoraj 19-letnia mieszkanka gminy Borki.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że młoda kobieta ma na swoim koncie kradzież złotej biżuterii. Co ciekawe pokrzywdzona kobieta nie złożyła zawiadomienia na Policję. W trakcie rozpytania pokrzywdzonej ta przyznała, że zauważyła brak biżuterii. Nie znając jednak szczegółów i okoliczności zdarzenia nie powiadamiała Policji.

 

13

sty

2015

Radzyń. Kolejna kolizja przy pałacu

Michał Maliszewski   

Uszkodzony Ford S-MaxDzisiaj (13.01) o godzinie 13.20 na skrzyżowaniu ulic Ostrowieckiej z Jana Pawła II zdarzyła się kolejna stłuczka.

Wczoraj informowaliśmy o wypadku w tym samym miejscu, w którym ucierpiał kierowca motocykla. Dzisiaj na szczęście uszkodzone zostały tylko pojazdy.

Kierujący samochodem marki Renault Laguna wyjeżdżając z ulicy Ostrowieckiej doprowadził do zderzenia z samochodem Ford S-Max. Prowadzący francuski pojazd prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy forda jadącemu ulicą Jana Pawła II.

 

13

sty

2015

Domaszewnica. 20-latek stracił panowanie nad pojazdem

Michał Maliszewski   

Skoda, którą jechał 20-latekDo zdarzenia doszło około godz. 19:30 w miejscowości Kolonia Domaszewnica.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Skoda, 20-letni mieszkaniec gm. Ulan na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Po tym auto zjechało do przydrożnego rowu i uderzyło w wystającą karpę. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca auta i przewieziony został do szpitala. Podróżujący z mężczyzną pasażer ze zdarzenia wyszedł bez szwanku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 63