Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 grudnia 2014 imieniny: Bogumiła, Dominik

16

gru

2014

Osowno. 21-latek odpowie za rozbój na 90-latce

Michał Maliszewski   

PolicjaW niedzielę rano dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany o rozboju, do jakiego doszło przedwczorajszej nocy w miejscowości Osowno.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany mężczyzna napadł na samotnie mieszkającą kobietę, kradnąc jej pieniądze. Policjanci, którzy dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że sprawca, wszedł do domu 90-latki wybijając okno. Następnie, grożąc jej śmiercią, zażądał wydania posiadanych pieniędzy. Staruszka oddała mu 30 złotych. Po tym mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia.

 

08

gru

2014

Radzyń. Nie zdążył uciec z łupami, wpadł na miejscu przestępstwa

Michał Maliszewski   

Skradzione pieniądzeDo zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20:00 w Radzyniu Podlaskim. 

Dyżurny radzyńskiej komendy uzyskał informację, z której wynikało, że w jednym ze sklepów na terenie miasta może znajdować  się złodziej. Niepokój zgłaszającego wzbudził dobiegający z wnętrza sklepu hałas. Patrol, który dotarł na miejsce potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca dostał się do budynku przez niezamknięte drzwi. Po tym, aby dostać się do wnętrza sklepu pokonał jeszcze zabezpieczenia uszkadzając drzwi. Amator cudzego mienia został zatrzymany przez mundurowych na gorącym uczynku przestępstwa, kiedy próbował wydostać się z pomieszczenia. Aby uniknąć zatrzymania, wcześniej próbował ukryć się w toalecie. Jednak kryjówka 34-latka okazała się nieskuteczna.

 

06

gru

2014

Kępki. Okradł własnego wujka

Michał Maliszewski   

Skradzione przedmiotyDo zdarzenia doszło na terenie gminy Ulan Majorat w miniony czwartek.

15-latek wpadł na pomysł, aby włamać się do domu, w którym mieszka jego wujek w miejscowości Kępki. W pokoju, zajmowanym przez mężczyznę znajdowały się przedmioty, które zainteresowały nastolatka. Jego łupem padły: piła spalinowa, podkaszarka spalinowa oraz szlifierka kątowa. Łączna suma strat oszacowana została na kwotę około 1 000 złotych.

 

02

gru

2014

Turów. Uderzył w drzewo. Trzy osoby w szpitalu

Michał Maliszewski   

Auto po wypadkuUwaga! Droga K19 w miejscowości Turów zablokowana z powodu wypadku.

Ze wstępnych ustaleń radzyńskiej Policji wynika, że około godziny 12.30 w miejscowości Turów kierujący samochodem osobowym marki BMW podczas manewru wyprzedzania zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Oprócz kierowcy, w aucie podróżowało jeszcze 4-ech pasażerów. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały przewiezione do szpitala.

 

01

gru

2014

Turów. Próbował przekupić policjantów

Michał Maliszewski   

PolicjaDo zdarzenia doszło wczoraj po godz. 10.00 w miejscowości Turów.

W trakcie pełnionej służby policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem ciężarowym marki  IVECO. Okazał się nim 46-letni obywatel  Rumunii. Mężczyzna prowadził pojazd znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swój czyn wręczył policjantom korzyść majątkową w kwocie 100 złotych i 50 euro.

 

30

lis

2014

Paskudy. Dwa wypadki w ciągu jednej nocy!

Michał Maliszewski   

Na miejscu zdarzeniaOkoło godz. 19.10 na drodze gminnej w miejscowości Paskudy doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Skoda, na prostym odcinku drogi, najechał na idącego nieprawidłową stroną drogi mężczyznę. Pieszy, którym okazał się 38-letni mieszkaniec gm. Ulan po przewiezieniu do szpitala zmarł na skutek doznanych obrażeń. Pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski, mężczyzna był trzeźwy.

 

30

lis

2014

Sobole. Spłonął we własnym domu

Michał Maliszewski   

Dom po pożarze Wczoraj ok. godziny 20.00 dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej, powiadomił dyżurnego KPP w Radzyniu Podlaskim o pożarze domu mieszkalnego w miejscowości Sobole.

W wyniku pożaru, częściowemu spaleniu uległ drewniany dom. W trakcie akcji gaśniczej, wewnątrz spalonego budynku, strażacy odnaleźli jedną ofiarę śmiertelną. Policjanci potwierdzili, że jest to 60-letni mieszkaniec posesji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

 

22

lis

2014

Bezwola. Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Michał Maliszewski   

Wypadek w BezwoliOkoło 12.30 w miejscowości Bezwola doszło do wypadku drogowego.

47-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica podróżujący samochodem marki Volkswagen jechał w stronę Wohynia, natomiast rowerzysta poruszał się w przeciwnym kierunku. Prawdopodobnie 80-latek jadący rowerem zjechał na przeciwległy pas ruchu i po tym nastąpiło zderzenie.

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący rowerem.

 

22

lis

2014

Zapraszamy na debatę społeczną

Michał Maliszewski   

Policjanci zapraszają na debatę społecznąKomendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim zaprasza mieszkańców powiatu na otwartą debatę społeczną na temat "Poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu radzyńskiego".

Debata odbędzie się w dniu 24 listopada o godz. 17.00 w Zespole Szkół w miejscowości Kąkolewnica, ul. Szkolna 4.

Tematy, które poruszone będą podczas spotkania:

 

12

lis

2014

Radzyń Podl.: Odpowie za kradzież samochodu

Michał Maliszewski   

PolicjaW miniony poniedziałek przed południem dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany, że na stacji paliw w miejscowości Biała, doszło do kradzieży pojazdu.

Na miejscu okazało się, że nieznany sprawca wykorzystując  chwilową nieuwagę właściciela skradł stojący tam samochód marki Volkswagen. Wewnątrz znajdowały się kluczyki i dokumenty pojazdu. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę około 16 tys. złotych. Niestety nie był w stanie podać kierunku ucieczki sprawcy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 61