Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 lipca 2014 imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary

22

lip

2014

Alarm o bombie w Urzędzie Skarbowym i prokuraturze

Michał Maliszewski   

Sygnał policyjnyDzisiaj z samego rana do Urzędu Skarbowego dotarła wiadomość e-mail o podłożonym w radzyńskiej placówce ładunku wybuchowym.

- Z informacji wynikało, że w Urzędzie Skarbowym została podłożona bomba i w określonym czasie wybuchnie. Jak się później okazało, takiego samego e-maila sprawcy wysłali również do prokuratury. Około godziny ósmej w tych dwóch miejscach policjanci wykonywali czynności i nie potwierdzili zgłoszenia – żaden ładunek nie został znaleziony. Ewakuacja się nie odbyła. – mówiła nam rzecznik KPP Barbara Salczyńska.

 

21

lip

2014

Radzyń. Zgłosił się na komendę ze znalezionym portfelem

Michał Maliszewski   

Sygnał policyjnyObywatelską postawą wykazał się mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski, który w sobotnie przedpołudnie zgłosił się do radzyńskiej komendy.

Mężczyzna oświadczył, że na jednej z ulic Radzynia Podlaskiego znalazł portfel. Poprosił, aby zgubę przekazać prawowitemu właścicielowi. Wewnątrz poza kompletem dokumentów, tj. dowodem osobistym, prawem jazdy i dowodem rejestracyjnym znajdowała się znaczna suma pieniędzy.

 

21

lip

2014

Ulan. Wypadek z udziałem rowerzysty

Michał Maliszewski   

Miejsce zdarzenia Do wypadku doszło w niedzielę (20.07) przed południem na drodze krajowej K-63 w miejscowości Ulan Majorat.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 89-letni mieszkaniec gminy Ulan, prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowego manewru skrętu w lewo, doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Opel. Pojazdem kierował 33-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.

 

09

lip

2014

Tchórzew. 62-latek nie przeżył dachowania

Mariusz Szczygieł   

Tico po dachowaniuOkoło 18.30 w środę 9 lipca w Tchórzewie dachowało daewoo tico.

Do wypadku doszło na drodze łączącej krajową 19-tkę z Tchórzewem. Jak poinformował nas rzecznik KPP Konrad Osypiński - Deawoo z nieznanych przyczyn zjechało w lewo i koziołkując dachowało w polach. Śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu osobowego - 62-letni mieszkaniec gminy Borki.

Szczegóły tego tragicznego zdarzenia ustala radzyńska policja.

 

04

lip

2014

Niewęgłosz. Pożar słomianych bel

Michał Maliszewski   

Pożar słomianych belStrażacy nie próżnowali piątkowego wieczoru.

Chwilę po godzinie 21 otrzymali zgłoszenie o pożarze bel słomy na polu w Niewęgłoszu. Udaliśmy się razem z nimi. Zobaczyliśmy kilkadziesiąt słomianych bel objętych pożarem - razem około 280 m2. Gdy jedna jednostka rozpoczęła walkę z żywiołem po 10 minutach pojawił się wóz Ochotniczej Straży Pożarnej. Później do pomocy przyjechały jeszcze trzy jednostki OSP. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

 

04

lip

2014

Radzyń. Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną kolizji

Michał Maliszewski   

Kolizja na LubelskiejDzisiaj o godzinie 12.30 na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej z Zabielską doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Policji kobieta podróżująca audi jechała w stronę ronda Żołnierzy WiN, natomiast mężczyzna jadący autem marki Renault wyjeżdżał z ulicy Zabielskiej. Kierowca francuskiego pojazdu nie upewniając się wymusił pierwszeństwo.

 

29

cze

2014

Radzyń: Interwencja pod wysokim napięciem

Michał Maliszewski   

PolicjanciMł. asp. Krzysztof Maliszewski uratował życie 30-letniemu desperatowi, który zawisł na słupie i nie mógł się uwolnić. Nie czekając na przybycie służb ratunkowych policjant wszedł na słup wysokiego napięcia i uwolnił mężczyznę.

Do nietypowej interwencji doszło dziś po godzinie 9.00. Mieszkanka Radzynia Podlaskiego zgłosiła, że jej mąż wybiegł z domu z zamiarem samobójstwa. Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci, którzy znaleźli desperata na słupie wysokiego napięcia z zamocowaną pętlą na szyi. Policjanci podjęli negocjacje, by zaniechał próby samobójczej. Początkowo desperat nie chciał ich słuchać. Mundurowi jednocześnie wezwali straż pożarną i karetkę pogotowia. W czasie rozmowy udało się mężczyznę przekonać, by zrezygnował z próby samobójczej.

 

23

cze

2014

Skoki. Samochód spłonął, młoda kobieta nie żyje

Mariusz Szczygieł   

Wrak samochodu...Dzisiaj w nocy, w Skokach, w wypadku samochodowym zginęła kobieta.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło około godziny 0:30 na drodze prowadzącej z Czemiernik do Świerży. Biały golf zjechał do lasu, gdzie ściął jedno drzewo i uderzył w drugie. Samochód stanął w płomieniach i doszczętnie spłonął. W trakcie prowadzenia akcji gaśniczej, obok samochodu strażacy odaleźli zwłoki młodej, 20-letniej kobiety. 

 

20

cze

2014

Stok. Pijany bez uprawnień zderzył się z motocyklem

Michał Maliszewski   

Stok - seat w rowieDo zdarzenia doszło 19 czerwca br. około godz. 13.40 w miejscowości Stok.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem marki Seat, 35-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski doprowadził do zderzenia z motocyklem marki KTM 990. Mężczyzna, prawdopodobnie cofając z pobocza na drogę krajową, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu tą drogą motocykliście. Jednośladem kierował 28- letni mieszkaniec gm. Radomsko. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznali kierowca oraz pasażerka motocykla, którzy przewiezieni zostali do szpitala.

 

18

cze

2014

Radzyń. Środa, rynek, kraksa

Mariusz Szczygieł   

Od przodu samochód nie do poznania. Opel Vectra po zdarzeniuSkrzyżowanie Bohaterów - Kościuszki. Znamy...

Wiadomo więc, co mogło się tutaj dzisiaj stać, kiedy ruch na nim potężny, bo na radzyński targ i z niego, ciągną kolejki samochodów. Vectra, której od przodu po kolizji bym nie poznał, jechała właśnie z rynku. Pomarańczowy citroen od strony ronda przy Lidlu. Auta spotkały się na skrzyżowaniu około 7, kiedy kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał w bok citroena. Kierowcom nic się na szczęście nie stało.

Radzyń. Środa, rynek...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 56